آخرین عناوین

دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-20:10 کد خبر:112

مدیر عامل آبفار مازندران:

40درصد قبوض آب بها در سال گذشته به صورت غیر حضوری پرداخت شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با تاکید بر پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری گفت:دز سال گذشته حدود 40 درصد مشترکین قبوض آب بهای خود را به صورت غیر حضوری پرداخت نموده اند که امیدواریم این مهم در سالجاری با فرهنگ سازی حداقل به 60 درصد افزایش یابد.


به گزارش خبرنگار جوان از مازندران، مجید عبدالهی افزود:در حال حاضر 364 هزار و 403 مشترک تحت پوشش شرکت قرار دارند و از خدمات این شرکت بهره مند هستند.

وی از تعویض 2800 دستگاه کنتور خراب طی سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد:طی این مدت 237 فقره انشعاب غیر مجاز نیز در استان شناسایی شده است.

عبدالهی میزان وصول آب بهاء جاری را 72 درصد و سنواتی را 52 درصد اعلام کرد و از مشترکین خواست نسبت به پرداخت به موقع بدهی آب بهاء اقدام کنند تا خدمات دهی مطلوب تداوم و استمرار داشته باشد.

وی تعداد مشترکین خانگی را حدود 83 درصد و مشترکین غیر خانگی اعم از تجاری،صنعتی،سکونتگاه های فصلی را نیز 48/13 اعلام کرد و اظهار داشت:98 درصد آب استحصالی در بخش خانگی و 8 درصد در بخش غیر خانگی مصرف می شود.

عبدالهی با اشاره به فراوانی انشعابات واگذار شده در سطح روستاهای استان تصریح کرد: بیشترین انشعابات واگذار شده در سال گذشته به ترتیب در روستاهای بابل،ساری،نور و آمل بوده و کمترین آن نیز مربوط به روستاهای نکاء،بهشهر،رامسر و جویبار است.

وی میانگین مصرف آب روستایی مشترکین خانگی در استان را 15 متر مکعب اعلام کرد و گفت: روستاهای  شهرستان های محمودآباد و آمل پر مصرف ترین روستاهای استان هستند در حالیکه روستاهای چالوس و نوشهر کمترین مصرف آب در سال گذشته را داشته و کم مصرف ترین روستاها قلمداد شده اند.

عبدالهی با اشاره به متوسط آب بهای روستایی در استان افزود: آب بهای دریافتی از مشترکین خانگی به ازای هر یک متر مکعب آب 590 ریال است که با توجه به میانگین مصرف خانگی، ارزش قبض ماهانه هر مشترک خانگی 9000 ریال محاسبه می شود که نسبت آن در سبد هزینه خانوار بسیار ناچیز است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :