آخرین عناوین

يکشنبه 6 آذر 1401-13:7 کد خبر:113306

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد:

دستگیری اعضای باند جعل ۳۸۰ هزار میلیارد ریالی چک‌های بانکی

اعضای باند کلاهبرداری که با جعل چک‌های بانکی اشخاص، ۳۸۰ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، در مازندران دستگیر شدند.


به گزارش خزرتیترخبر، سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت اعضای باند جعل و کلاهبرداری با استفاده از چک‌های جعلی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

براساس این گزارش، وی اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، اعضای این باند با شناسایی معتادان متجاهر و بعضاً کارتن خواب با استفاده از مدارک هویتی این افراد و پرداخت مبالغی وجه اقدام به افتتاح حساب و در ادامه اخذ دسته چک به نام آنان می‌کردند.

سردار میرزایی با اشاره به دستگیری یکی از متهمان اصلی این پرونده، گفت: ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از مخفیگاه این متهم، تعداد زیادی دسته چک مربوط به افراد مختلف، کشف کردند.

وی افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، ضمن اقرار به بزه انتسابی از تهیه دسته چک با مدارک هویتی افراد معتاد و بی بضاعت و شارژ مالی آن‌ها و در نهایت فروش و توزیع چک‌ها در بین افراد مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: در همین راستا پرونده متهم و صاحبان حساب و چک که اغلب اهل و ساکن استان مازندران بودند، شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش خزرتیترخبر، وی  با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این پرونده ۳۸۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده، افزود:۵۱۰ شاکی در این پرونده شناسایی و با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی ۱۸ متهم از اعضای این باند بزرگ دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند که تحقیقات تکمیلی و رسیدگی به پرونده کماکان در دستور کار قرار دارد.

کشف هفت هزار و ۵۰۰ عدد شربت و قرص متادون در میاندورود

به گزارش خزرتیترخبر، سرپرست انتظامی شهرستان میاندورود از شناسایی و دستگیری یک فروشنده حرفه ای مواد مخدر و کشف مقادیری قرص و شربت متادون از منزل وی در این شهرستان خبر داد.

شهرام باقری گلوردی  گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی، یکی از فروشندگان حرفه‌ای مواد مخدر را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی اقدام به بازرسی از منزل وی کردند.

وی ادامه: ماموران در بازرسی از منزل این مواد فروش، ۷ هزار و ۵۰۰ عدد قرص متادون و سی شربت متادون، کشف و وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی میاندورود با اشاره به این که در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۴۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

باقری گلوردی خاطرنشان کرد: پلیس در راستای انجام وظایف ذاتی خود و کمک به سلامت جامعه با تمام توان با متخلفان حوزه بهداشت و درمان برخورد قانونی می کند و اجازه نخواهد داد عده ای سودجو سلامت و امنیت جامعه را به مخاطره بیاندازد.

دستگیری ۱۶ عامل افیونی و مخل نظم و امنیت در نور

به گزارش خزرتیترخبر، فرمانده انتظامی شهرستان نور از دستگیری ۱۶ عامل افیونی و مخل نظم و امنیت در طرح امنیت محله محور آن شهرستان خبر داد.

علی اکبر قلی پوراظهارکرد: به منظور پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با توزیع کنندگان موادمخدر و دستگیری سارقان و مجرمان سابقه دار طرح امنیت محله محوردرحوزه استحفاظی پاسگاه بنفشه ده این شهرستان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان نور،افزود: در اجرای این طرح، ماموران پس از بررسی های اطلاعاتی و هماهنگی قضائی موفق به شناسایی و دستگیری ۲ متهم متواری و تحت تعقیب مراجع قضایی، سه عامل تهیه و توزیع مواد مخدر و یک نفر از متهمان به نگهداری سلاح غیر مجاز وقاچاق وآلات وادوات جرم وتوقیف دو دستگاه خودرو به دلیل قاچاق چوب شدند.

قلی پور در پایان ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس گفت: همکاری با پلیس و تماس با سامانه ۱۱۰ بهترین شیوه برای مبارزه با افراد مجرم و قانون ستیز است که شهروندان می توانند از آن طریق با پلیس ارتباط برقرار کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر نیز از دستگیری ۲ سارق تجهیزات و محتویات داخل خودرو با ۱۳ فقره سرقت خبر داد.

همچنین فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از دستگیری ۲۱ سارق و مالخر حرفه ای اموال مسروقه و کشف ۲۴ فقره سرقت در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی آن شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل نیز بیان کرد: ۱۲ خرده فروش مواد مخدر و ۶ معتاد متجاهر و پرخطر از سطح مناطق آلوده و معابر شهرستان جمع آوری و از آنان مقدار تقریبی چهار کیلو ۱۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد./خبر پلیس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :