آخرین عناوین

يکشنبه 9 بهمن 1401-16:8 کد خبر:115662

مدیر کل هواشناسی مازندران هشدار داد:

هشدار نارنجی هواشناسی برای گردنه‌های مازندران/ احتمال انسداد کندوان و هراز

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی ، گفت: از سه‌ شنبه تا صبح چهارشنبه شاهد بارش برف ، وزش باد گاهی نسبتا شدید و کاهش دما هستیم.


به گزارش خزرتیترخبر، سیدمحمدرضا رضوی درباره پیش‌بینی وضعیت جوی آسمان مازندران، اظهار کرد: امروز و فردا آسمانی نیمه‌ابری و در ارتفاعات غربی بارش‌های پراکنده برف و باران را در ساعات بعدازظهر شاهد هستیم.

براساس این گزارش، وی افزود: از روز سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی شاهد بارش‌های گسترده‌تر در سطح استان داریم که در ارتفاعات نیمه‌ غربی استان بارش برف، وزش باد و کاهش دما هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی ویژه گردنه‌های کوهستانی نیمه غربی استان، تصریح کرد: باعبور سامانه بارشی از جنوب رشته کوه البرز از سه ‌شنبه تا صبح چهارشنبه شاهد بارش برف ، وزش باد گاهی نسبتا شدید وکاهش دما هستیم.

رضوی با اعلام اینکه این سامانه ارتفاعات نیمه غربی استان مناطق با ارتفاع ۲۰۰۰متر و بالاتر را دربرمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: مه آلود شدن ،کاهش دید ، لغزندگی و اختلال در جاده‌های کوهستانی و کولاک برف از پیامدهای این سامانه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقدار و شدت بارش برف در البرز جنوبی ( ارتفاعات سمت استان‌های البرز و تهران ) به‌مراتب بیشتر از گردنه‌های کوهستانی سمت مازندران است، یادآور شد: به همین دلیل احتمال مسدود شدن محور کندوان و هراز وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: توصیه هواشناسی بر پرهیز از تردد جاده‌ای غیرضرور ، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و پرهیز از صعود کوهنوردان به ارتفاعات است.

به گزارش خزرتیترخبر، رضوی با بیان اینکه روز پنج‌شنبه آسمان مازندران به‌صورت نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود، گفت: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های امروز هواشناسی، از پنج‌شنبه شب و روز جمعه نیز شاهد بارش‌های پراکنده در آسمان مازندران هستیم.

سامانه بارشی در راه مازندران

به گزارش خزرتیترخبر، احمد اسدی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران، در گفت‌وگویی، اظهار کرد: روز یک‌شنبه ۹ بهمن در ارتفاعات غربی استان شاهد آسمانی نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و برف و در سایر مناطق استان شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر هستیم.

وی با اشاره به افزایش ابر از دوشنبه شب در آسمان مازندران، افزود: بارش در ارتفاعات نیمه غربی استان با بارش باران و برف و وزش باد همراه است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: روز سه‌شنبه مناطق ساحلی تا دامنه‌ها آسمان استان به ‌صورت نیمه ابری از بعدازظهر ابری با بارش پراکنده و وزش باد، ارتفاعات نیمه غربی ابری با بارش برف، کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات نیمه شرقی به‌صورت ابری با بارش پراکنده باران و برف، کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.        

اسدی به کاهش ابرناکی آسمان مازندران از روز چهارشنبه اشاره کرد و یادآور شد: پنج‌شنبه با هوایی صاف تا نیمه‌ابری را تجربه خواهیم کرد./فارس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :