آخرین عناوین

سه شنبه 16 خرداد 1402-11:15 کد خبر:119683

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

۸ بیمارستان مازندران در زمینه توریست درمانی فعال شدند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فراهم شدن زمینه پذیرش بیماران خارجی در قالب توریست سلامت در استان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر، در کنار کوه، دریا، جنگل و سایر جاذبه‌های طبیعی و خدادادی که شرایط خوبی را برای رونق گردشگری در مازندران فراهم کرده استان مازندران ظرفیت‌هایی بالایی دارند که می‌تواند این استان را به جایگاه استان ویژه گردشگری برساند.

براساس این گزارش،موقعیت ویژه مازندران در توریسم سلامت بسیار حائز اهمیت و به همین منظور باید از این ظرفیت باید در جهت توسعه گردشگری بهره‌گیری لازم صورت گیرد.

کاظم محمودی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: در حال حاضر بیمارستان‌های خصوصی و دولتی آمادگی فعال کردن توریست درمانی را دارند.

وی افزود: بیمارستان خاتم بهشهر در زمینه چشم، بیمارستان فاطمه زهرا (س) در بخش قلب، بیمارستان امام خمینی در بخش سرطان شناسی و ناباروری، بیمارستان رامسر  در بخش جراحی و گوارش و بیمارستان چالوس آمادگی پذیرش بیماران خارجی را دارند و در این زمینه فعال هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: در کنار اینکه ۵ بیمارستان دولتی در این زمینه فعال هستند، بیمارستان‌های خصوصی نیز پای کار آمدند.

محمودی ادامه داد: بیمارستان فکوری جویبار، شفای ساری و شمال آمل نیز در این زمینه آمادگی پذیرش بیماران خارجی را دارند.

وی با اعلام اینکه ظرفیت خدمات درمان بالا و فراهم است، یادآور شد: در این زمینه پزشکان خوبی داریم که فرصت بسیار خوبی است و باید از این ظرفیت بهره‌گیری شود.

در همین زمینه سیمین بابایی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از پذیرش اولین بیمار خارجی در مرکز قلب مازندران خبر داد.

به گزارش خزرتیترخبر، وی گفت: این بیمار هفته گذشته از یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس جهت انجام اقدامات درمانی در بخش بیماران بین‌الملل (IPD) مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی قلب حضرت فاطمه زهرا (س) ساری پذیرش شد و پس از طی فرآیند موفقیت‌آمیز درمان خود ترخیص شد./علوم پزشکی مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :