آخرین عناوین

سه شنبه 16 خرداد 1402-17:12 کد خبر:119690

سازمان هواشناسی مازندران هشدار داد:

هشدار آبگرفتگی معابر و اختلال ترددها در مازندران

هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب و وقوع سیلاب های محلی از عصر امروز سه‌شنبه تا روز جمعه در مناطق مختلف این استان هشدار داد.


به گزارش خزرتیترخبر، هواشناسی مازندران روز سه شنبه با صدور هشدار سطح نارنجی، پیش بینی کرد که با تقویت جریانات خنک شمال و عبور متناوب امواج از تراز میانی جو، آسمان استان در طی این مدت علاوه بر رگبار باران، با رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید، کاهش دما، با احتمال بارش تگرگ نیز همراه خواهد بود.

براساس این گزارش، هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که از عصر امروز تا صبح جمعه، همزمان با بارش رگباری باران، احتمال جاری شدن روان آب، وقوع سیلاب محلی در مسیل ها و رو خانه های فصلی و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی دور از انتظار نیست.

هواشناسی منطقه اثر فعالیت این سامانه جدید را در آلاشت، بلده، رینه، سیاه بیشه، کجور، کیاسر، کلاردشت و در ارتفاعات شهرستان های بهشهر، سوادکوه، تنکالن، چالوس، رامسر، عباس آباد، آمل، نکا، نور و نوشهر اعلام کرد.

هواشناسی مازندران در این اطلاعیه علاوه بر توصیه به شهروندان مبنی بر اتراق نکردن در کنار رودخانه ها و مسیل ها و رعایت جوانب احتیاط به هنگام تردد در محورهای کوهستانی، از کوهنوردان نیز خواست از صعود به ارتفاعات در طی این مدت خودداری کنند.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما و از بعدازظهر با افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران، رعد و برق پراکنده و در ارتفاعات با احتمال تگرگ پیش بینی شده است.

شرایط جوی مازندران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز نیمه ابری تا ابری، در ارتفاعات مه آلود، همراه با کاهش دما، رگبار متناوب باران، رعد و برق، وزش باد به نسبت شدید و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است.

به گزارش خزرتیترخبر، آسمان مازندران در آخرین روز هفته جمعه نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و از بعدازظهر به تدریج با کاهش ناپایداری و ابر پیش بینی شده است./ایرنا

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :