آخرین عناوین

چهارشنبه 17 خرداد 1402-13:35 کد خبر:119707

رئیس پلیس فتای مازندران عنوان کرد:

دستگیری کلاهبردار رادیویی توسط پلیس فتا مازندران

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: فردی را که با وعده برنده خوش شانس در مسابقات رادیویی از ۴۲ هموطن درسراسر کشور کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.


به گزارش خزرتیترخبر، سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعه چندین نفر به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه‌های خود مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی از طریق تماس تلفنی با ترفند برنده شدن در قرعه کشی از طریق رادیو به پلیس فتا واصل شد، به لحاظ حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

براساس این گزارش، او افزود: مجرم با استفاده از ترفند‌های زیرکانه مالباختگان را متقاعد کرده که جهت دریافت جایزه خود کد‌های مختلفی را که از طریق پیامک برای وی ارسال شده از پشت تلفن به او اعلام کند، شاکیان با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت تمامی موجودی حساب‌های بانکی خود می‌شوند.

خورشاد گفت: ماموران پلیس فتا پس از اقدامات فنی و تخصصی متهمان این پروند‌ها را شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مرجع قضائی متهم را دراستان‌های شرقی دستگیر کردند.

او افزود: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شده با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیرمجاز از حساب ۴۲ هموطنان ازسراسر کشور در رادیو صبا اعتراف کرده‌ومبالغ کلاهبرداری شده تا این لحظه ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برآورد شده، کل این مبلغ را به صورت گسترده درحوزه خرید وفروش ارز دیجیتال داشته است.

به گزارش خزرتیترخبر، خورشاد گفت: شهروندان دقت داشته باشند که برای جلوگیری از برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، اطلاعات حساب بانکی به خصوص رمز‌های خود را در اختیار افرادی که از طریق مختلف به ویژه تماس‌های تلفنی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند قرار ندهند.

عوامل تیراندازی در چمستان شهرستان نور دستگیر شدند

براساس همین گزارش، علی‌اکبر قلی‌پور با اشاره به دستگیری پنج نفر از عاملان تیراندازی در چمستان این شهرستان اظهار کرد: به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر یک مورد نزاع و درگیری مسلحانه در چند روز گذشته بلافاصله ماموران انتظامی و پلیس امنیت شهرستان جهت بررسی موضوع  به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه عوامل درگیری و تیراندازی قبل از حضور پلیس از محل متواری شدند،گفت: اقدامات تخصصی و میدانی مأموران در این راستا آغاز و مخفیگاه متهمان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه تعداد ۵ نفر از عوامل تیراندازی که در مناطق ییلاقی شهرستان مخفی شده بودند دستگیر و از آنان دوقبضه سلاح شکاری غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نور تصریح کرد:  متهمان در تحقیقات انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را اختلافات شخصی عنوان کردند.

قلی‌پور گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خزرتیترخبر، امام جمعه شهر چمستان نیز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان نسبت به سلب آرامش این افراد هشدار داده بود و خواستار برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت مردم شده بود./خبر پلیس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :