آخرین عناوین

چهارشنبه 17 خرداد 1402-14:58 کد خبر:119710

معاون هواشناسی مازندران اعلام کرد:

سامانه ناپایدار بارشی امروز و فردا در آسمان مازندران فعال است

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی امروز و فردا سامانه ناپایدار بارشی همچنان در استان مازندران فعال است.


به گزارش خزرتیترخبر، احمد اسدی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه طی دو روز گذشته با نفوذ سامانه بارشی شاهد رگبار و رعد وبرق متناوب در سطح استان بودیم که برخی مناطق شدید بوده است، اظهار کرد: به ‌طوری‌ که بیشترین بارش از پل ‌سفید ۲۳، اندوار آمل و دلیر چالوس ۲۱ میلی‌متر گزارش شده است.

براساس این گزارش، وی افزود: همچنین در برخی مناطق شاهد آب‌گرفتگی بودیم که موجب بروز مشکلاتی از جمله انسداد راه‌های روستایی شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه طی امروز و فردا این سامانه ناپایدار کماکان در استان مازندران فعال است، اضافه کرد: علاوه بر کاهش و خنک شدن دمای هوا، در برخی ساعات شاهد رگبار و رعد وبرق هستیم که در ارتفاعات استان گاهی شدید پیش‌بینی می‌شود.

اسدی هشدار داد: آب‌ گرفتگی و جاری شدن روان‌آب و سیلاب های محلی ، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از مخاطرات این سامانه بارشی است.

وی تصریح کرد: با توجه به فعالیت این سامانه بارشی، توصیه بر اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع و احتیاط در تردد جاده ای محورهای کوهستانی است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه روز جمعه بارش‌ها به ‌صورت پراکنده پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از بعدازظهر جمعه این سامانه بارشی از آسمان مازندران خارج می‌شود.

اسدی یادآور شد: روزهای ابتدایی هفته آینده هم غالبا صاف تا نیمه ‌ابری همراه با افزایش تدریجی و محسوس دما هستیم که باتوجه به شرایط فصلی در ارتفاعات رگبار و رعد وبرق پراکنده دور از انتظار نیست.

به گزارش خزرتیترخبر، وی گفت: دریای مازندران تا پایان هفته مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست./فارس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :