آخرین عناوین

شنبه 1 ارديبهشت 1403-14:7 کد خبر:131241

در جلسه شورای اداری شهرستان ساری مطرح شد:

تسریع، تکریم و تسهیل کار مردم با دقت/ افتتاح دو پروژه تفریحی در ساری تا پایان فصل بهار

فرماندار مرکز مازندران گفت: راهبرد همه مسئولان شهرستانی در سال‌ جاری تسریع، تکریم و تسهیل کار مردم با دقت و استفاده از همه ظرفیت‌های مردمی برای رسیدن به ساری تماشایی است.


به گزارش خزرتیترخبر، محمدعلی نوبخت در جلسه شورای اداری شهرستان ساری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۲۰۰شهید شهرستان ساری گفت: با مردمی سازی امور در شهرستان ساری بدنبال توسعه و پیشرفت در تمامی شئون هستیم.

براساس این گزارش، وی با اشاره به تداوم خدمت بی منتِ نهضت خدمات رسانی آسفالت روستایی با الگوی جهادی در دولت مردمی سیزدهم در سطح شهرستان ساری اظهار کرد: با کمک مردم و همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی در طی دوسال اخیر ۱۰۰ روستا آسفالت شده است.

فرماندار مرکز مازندران از شکل‌گیری ستاد تحقق شعار سال در فرمانداری ساری خبر داد و با اشاره به اینکه تقویتِ تولید ملی، شاخصه اصلی تحقق شعار سال و اقتصاد مردمی بال اساسی حکمرانی مردمی می باشد افزود: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

رییس شورای اداری شهرستان ساری گفت: راهبرد همه مسئولان شهرستانی در سال‌ جاری تسریع، تکریم و تسهیل کار مردم با دقت، سرعت و وسعت و استفاده از همه ظرفیت‌های مردمی برای رسیدن به ساری تماشایی است.

محمدعلی نوبخت به نقش اجتماعی مردم در گره‌گشایی اقتصادی اشاره کرد و افزود: از ظرفیت دانشگاهیان، دانش‌بنیان‌ها برای تحقق شعار سال مدنظر رهبری بهره‌گیری می‌کنیم.

فرماندار ساری ادامه داد: همچنین نقش بانوان در عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در کنار گفتمان مدنیت اقتصادی و مادرانگی به عنوان راهبرد سال جاری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه برای هر فصل برنامه های مفصلی برای بهره برداری و افتتاح پروژه های نیمه تمام خواهیم داشت افزود: افتتاح دو پروژه تفریحی، گردشگری و زیر ساختی تا پایان فصل بهار در شهرستان ساری انجام خواهد شد.

نوبخت از اجرای ۱۸ پروژه اولویت‌دار(از جمله پارک شهید نوبخت، قطعه دوم جاده ساری-تاکام، مخزن آب شرب باغ کرمانی، پل تا پل و زباله سوز) را از دیگر برنامه‌های مهم در سال ۱۴۰۳ عنوان کرد و افزود: تمام پروژه‌ها باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

فرماندار مرکز استان به نیروگاه زباله ‌سوز به عنوان مهم‌ترین پروژه زیست محیطی در مرکز استان اشاره کرد و افزود: این پروژه باید در زمان مقرر به پایان برسد البته بسیج سازندگی در زباله سوز به تعهد خود عمل کرد.

وی به پارک جنگلی ۱۲۱۰ هکتاری شهید نوبخت در مرکز استان اشاره کرد و فاز نخست این پروژه نیز رو به پایان است و با اتمام این پروژه ۱۲۱۰ هکتار به سرانه فضای سبز افزوده می‌شود و ساری در ردیف ۱۰ شهر فضای سبز قرار می‌گیرد.

نوبخت به حوزه گردشگری اشاره کرد و از دهیاران و بخشداران خواست تا نسبت به تصرف اراضی ملی و جنگل‌خواری توجه بیشتری داشته باشند.

فرماندار مرکز استان به مناسبت‌های پیش رو از جمله روز معلم و روز کارگر اشاره کرد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست نسبت به برگزاری این مراسم موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

وی همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار خواست تا برای اجرای برنامه‌های اردیبهشت مقاومت همچون گذشته پای کار این ستاد باشند.

به گزارش خزرتیترخبر، محمدباقر محمدی‌لائینی اظهار کرد: امسال باید همت مضاعف داشته باشیم و برای تحقق شعار سال تلاش بیشتر کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصريح کرد: سال گذشته بررسی موانع تولید انجام شده و امسال برای عملی‌شدن شعار سال موانع برطرف شود و ماشین تولید سریع حرکت کند.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در تحقق شعار سال جدی گرفته شود و برای مشارکت مردم طرح داشته باشیم.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها را در تحقق شعار سال مشارکت دهیم، ادامه داد: روستاها در حوزه اقتصاد باید مولد شوند.

وی به برخی از مشکلات عمده شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: انتظار این است رفع مشکلات ساری با همت و تلاش بیشتر تمام مسئولان انجام شود و دولت در رسیدگی به مشکلات مردم اهتمام ویژه داشته باشد و نمایندگان مجلس نظارت‌ها را بیشتر کنند تا رفع موانع تولید سریع‌تر انجام شود.

براساس این گزارش، سیاوش مسلمی در این جلسه با قدردانی از تلاش همه مسئولان اظهار کرد: سال گذشته تمام برنامه‌ها با همدلی و هم‌افزایی مردم و مسئولان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: رویداد کنگره بزرگ سرداران شهید استان مازندران در نیمه اول شهریورماه سال جاری در استان برگزار می‌شود و قبل از برگزاری مراسم دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان کنگره با رهبر دیدار می‌کنند و رهبری از نمایشگاه دستاوردهای کنگره بازدید می‌کنند.

مسلمی تصريح کرد: امروز وظیفه ما است تا یاد و نام شهدا را زنده نگه داشته باشیم و به نسل آینده منتقل کنیم و گرامیداشت شهدا رویکرد مهمی است تا باید همه مسئولان جهادی پای کار باشند.

به گزارش خزرتیترخبر، فرمانده سپاه کربلا به مشکل زمین‌خواری در استان اشاره کرد و گفت: بی‌تفاوتی برخی بخشداران، دهیاران و شوراها نسبت به زمین‌خواری جای سوال دارد.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :