آخرین عناوین

يکشنبه 2 ارديبهشت 1403-14:16 کد خبر:131254

هواشناسی مازندران اعلام کرد:

هشدار وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر درمازندران

هواشناسی مازندران با اشاره به ورود سامانه بارشی، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و خطر ریزش سنگ در محورهای کوهستانی هشدار داد.


به گزارش خزرتیترخبر، هواشناسی مازندران با اشاره به ورود سامانه بارشی، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و خطر ریزش سنگ در محورهای کوهستانی هشدار داد.

به گزارش خزرتیترخبر، هواشناسی مازندران با صدور این هشدار سطح نارنجی، زمان فعالیت سامانه را از عصر دوشنبه تا اواخر وقت روز سه‌شنبه هفته جاری اعلام و پیش بینی کرد که آسمان مازندران در طی این مدت با بارش باران، وزش باد به نسبت شدید، احتمال وقوع رعد و برق و در مناطق کوهستانی با بیش ۲ هزار و ۵۰۰ متر ارتفاع با بارش برف همراه خواهد بود که البته بارش‌ها در مناطق کوهستانی محسوس‌تر است.

هواشناسی منطقه اثر این سامانه را شامگاه دوشنبه در ارتفاعات و در روز سه‌شنبه نیز در مناطق مناطق مختلف استان اعلام کرد و نسبت به لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد محورهای کوهستانی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، افزایش حجم آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی و احتمال خسارت به پوشش خزانه برنج در طی این مدت هشدار داد.

به گزارش خزرتیترخبر، هواشناسی مازندران در اخطاریه سطح نارنجی خود به شهروندان توصیه کرد : علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه و خودداری از فعالیت‌ها کوهنوردی و چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، از استقرار یافتن در مناطق مرتفع و اتراق و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها در طی این مدت خودداری کنند./هواشناسی مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :