آخرین عناوین

سه شنبه 21 دی 1395-10:7 کد خبر:39466

تنکابن در تصرف اتباع بیگانه غیرمجاز:

مسئولان جوانان تنکابنی را دریابند

فعالیت اتباع بیگانه غیرمجاز، صدای اعتراض مردم تنکابن را درآورده است،آیا بهتر نیست مسئولان تنکابنی گامی جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی بردارند؟!


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از بلاغ، اقتصاد مقاومتی به معنای فعالیت همه بخش‌های اقتصادی در کنار یکدیگر است تا هر بخش موجب رشد و فعالیت دیگر بخش‌ها شود، بنابراین برای تحقق این موضوع مهم که می‌تواند مشکل اشتغال و بیکاری بسیاری از جوانان ایران زمین را حل کند، باید همه دستگاه های مدیریتی کشور دست به دست هم داده و وارد عمل شوند.

اولویت فرصت‌های شغلی با نیروی انسانی داخلی

طبق ماده 120 قانون کار: اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر آنکه اولاً دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیاً مطابق قوانین و آئین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت دارند.

اولویت فرصت‌های شغلی باید با نیروی انسانی داخلی باشد، حضور اتباع خارجی غیرمجاز در فرصت‌های شغلی و از دست رفتن این فرصت‌ها برای افراد بومی، موضوعی است که باید از سوی مسئولان با جدیت پیگیری شود.

صدای اعتراض مردم درآمده

این در حالی است که در تنکابن، حضور و فعالیت اتباع بیگانه غیرمجاز چه در بخش کارگری و چه در بخش فروشندگی، صدای اعتراض مردم را درآورده است.

در این راستا گفت‌وگو کردیم با یکی از کارگران تنکابنی که اظهار کرد: تنها شغل و منبع درآمد بنده از راه کارگری است ولی این تنها آب راهه گذران زندگی‌ام با حضور کارگران اتباع بیگانه بسته‌ شده است و من و سایر کارگران محلی اغلب تا زمانی که کارگران خارجی هستند، کاری به ما داده نمی‌شود.

بازار تنکابن در تصرف اتباع بیگانه با کالای قاچاق!

محمد یکی از جوانان فروشنده در بازارچه مرکزی تنکابن نیز به خبرنگار ما گفت: 80 درصد این بازارچه در اختیار اتباع بیگانه است، اتباع بیگانه ای که غیرمجاز محسوب می‌شوند و تمام اجناس آن‌ها قاچاق است.

وی ادامه داد: حضور این افراد، بازار کار را از من و جوان‌های امثال من گرفت و من مدتی است که بیکار شده‌ام، چون توان رقابت با آن‌ها را نداشتم.

این جوان خاطرنشان کرد: هیچ‌کس به‌ طور قانونی توان رقابت با آن‌ها را ندارد چون آن‌ها کالای قاچاق با قیمت پایین عرضه می‌کنند و اگر این حق به ما نیز داده می‌شد تا کالای قاچاق عرضه کنیم، میدان رقابت منصفانه فراهم می‌شد.

نفوذ چه افرادی مانع پلمب بازارچه تنکابن شد؟!

یکی دیگر از بازاریان سابق بازارچه مرکزی تنکابن به ما گفت: ما نامه‌ای با 50 امضا تحویل مسئولان مربوطه دادیم اما هیچ‌گاه این نامه پیگیری نشد.

وی با گلایه از اداره تعزیرات، اداره کار و شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: تا جایی که ما مطلع شدیم شبکه بهداشت در بازرسی‌های انجام‌شده در این بازارچه به غیربهداشتی بودن محصولات آرایشی و بهداشتی پی برد و قاعدتاً باید حکم پلمب آن صادر می‌شد و اینکه علت این کار چیست و نفوذ چه فرد یا افرادی مانع انجام این کار شد، برای ما نامشخص است.

اقتصاد مقاومتی در حد حرف!

در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده است، آیا بهتر نیست مسئولان شهرستان تنکابن گامی جهت عملی کردن این هدف برداشته و بیش از این یاس و ناامیدی را با سلب فرصت‌های کاری برای جوانان فراهم نکنند؟!

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :