آخرین عناوین

دوشنبه 28 فروردين 1396-8:33 کد خبر:41756

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی نوروزی در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمار اولیه کشته شدگان ناشی از تصادفات نوروزی ۳۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشت.


به گزارش خزرخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران:علی عباسی با اشاره به مرگ ۳۳ نفر براثر تلفات رانندگی در ایام نوروز در استان و با بیان اینکه از این تعداد ۲۵ مورد مرد و ما بقی زن هستند افزود: به تفکیک محل سکونت از این تعداد ۲۵ مورد بومی و مایقی غیر بومی هستند.

وی با اشاره به شهرستان‌هایی که بیشترین تعداد فوتی در آن‌ها به ثبت رسید، گفت: شهرستان ساری و میاندرود با هفت، محمودآباد شش و بابل با پنج مورد فوتی، به ترتیب بیشترین تلفات را در ایام نوروز به خود اختصاص دادند.

وی سرنشین خودروها را بیشترین افرادی معرفی کرد که در حوادث رانندگی نوروز امسال جان خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: در زمان وقوع حادثه ۱۵ نفرسرنشین، عابر و راننده هر کدام هفت و موتور سوار چهار نفر بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به کشته شدن تعداد ۲۵ مورد از فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های برون شهری و راه روستایی به هموطنان توصیه کرد که با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و ... شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با تاکید بر اینکه آمار ذکر شده از تلفات، آمار اولیه این استان است که به صورت فوری از مراکز پزشکی قانونی استان گردآوری شده است گفت: به جهت امکان اضافه شدن تلفات از بین مصدومان حوادث رانندگی نوروزی که در بیمارستان‌ها بستری هستند، آمار نهایی در نیمه دوم اردیبهشت اعلام می‌شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :