آخرین عناوین

دوشنبه 15 خرداد 1396-18:17 کد خبر:43435

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

تأیید ابتلای 8 بیمار مشکوک به تب کنگو در مازندران/ دستور ويژه براي درمان

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 8 بیمار مشکوک به تب کنگو در استان مازندران شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.


به گزارش خزرخبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، بابا محمودی مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: از 8 بیمار شناسایی شده به بیماری تب کریمه کنگو در استان ۲ نفر در بیمارستان‌های نوشهر و ساری تحت درمان قرار دارند و حال عمومی آنها رضایت بخش است.

وی افزود: هم اکنون بیماری در این استان تحت کنترل قرار دارد و تمام امکانات دارویی در بیمارستان‌های مازندران برای پوشش بیماران تامین شده است و مشکلی برای پذیرش و درمان وجود ندارد.

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از دامداران به خصوص کسانی که با گوسفند تماس دارند خواست تا بیشتر مراقبت کنند و در صورت نشانه‌های مشکوک بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند.

بابا محمودی خونریزی و تب را مهمترین عامل شایعه بیماری تب کنگو اعلام کرد.

دکتر سلطان تویه سخنگو و رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت : تب کریمه کنگو ، یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که از طریق گزش کنه از دام آلوده به انسان و یا به صورت مستقیم از انسان به انسان منتقل می‌شود.

وی افزود : تب ، سرگیجه ، سفتی گردن ، درد پشت ، سر درد و فتوفوبی (ترس از نور) تهوع ، استفراغ و گلودرد همراه با اسهال و درد عمومی شکم از علائم این بیماری است .

دکتر سلطان تویه توصیه کرد افراد به محض ابتلای به این علائم در صورتی که با شتاب به مراکز درمانی مراجعه و از خود درمانی بپرهیزند کنترل و درمان این افراد به آسانی ممکن است

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :