آخرین عناوین

شنبه 15 مهر 1396-9:49 کد خبر:46080

خبرگزاری فارس گزارش می‌‌دهد:

مسئولانی که درد را نمی‌فهمند/ویرانه‌ای در همین نزدیکی‌ها

واقعاً آینده آنها کجا سپری خواهد شد؛ فقر، فحشا در این محله ها و مسئولانی که طی سال‌های اخیر چندین‌بار به اینجا آمده‌اند اما سهم مردم اینجا تنها عکس‌های یادگاری‌ است که با آنها گرفته شد!


خزرخبر: اهمیت اردوهای جهادی فراتر از مقوله ساخت‌ وساز و توجه به محرومان، انسان‌سازی آن است؛ فرد جهادگر با آشنا شدن با دردهای مردم و خدمت به آنها، از آسیب‌های آینده در امان می‌ماند؛ کسی که به درد مردم آشنا باشد، در زمان تصدی مسئولیت بیشتر از دیگران در خدمتِ مردم خواهد بود؛ مشکل امروز جامعه ما این است برخی از مسئولان با درد مردم بیگانه هستند که برای دردمندی بیشترشان، یک سفر اردوی جهادی به آنها پیشنهاد می‌شود.

راوی یکی از همین اردوها، این بار به روایت اردویی می‌پردازد که فقر فرهنگی، مهم‌ترین کمبود مردم منطقه است و از بی‌توجهی مسئولان گلایه می‌کند؛ شرح این سفر را در ادامه بخوانید.

مقصد فعالیت‌های جهادی‌مان منطقه عباس‌آباد از توابع شهرستان نکا است، آشنایی خاصی با این منطقه ندارم، به سراغ موبایلم می‌روم، پس از جست‌وجوی «عباس‌آباد نکا» با چنین تیترهایی در گوگل مواجه می‌شوم: «عملیات بزرگ پلیس مازندران در پاکسازی منطقه آلوده عباس آباد نکا ـ  دستگیری ۵۲ اراذل و اوباش در منطقه آلوده عباس‌آباد نکا ـ مراکز توزیع مواد مخدر در عباس‌آباد نکا تخریب می‌شوند و ...».

با عجله صفحات مربوط به این تیترها را باز کردم، بله، درست حدس زده بودم، شرایط این اردوی جهادی متفاوت‌تر از هر اردویی‌ست، باید در دل مردمی برویم که با «خلاف» امرار معاش می‌کنند.