آخرین عناوین

يکشنبه 16 مهر 1396-16:15 کد خبر:46106

عضو مجمع نمایندگان مازندران اعلام کرد:

مسئولان مازندران پیگیر جذب مشوق 100 میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به اخذ دستور پرداخت 100 میلیارد تومان مشوق صادرات برای مرکبات، گفت:دستگاه های مسئول برای جذب این مبلغ پیگیری جدی داشته باشند.


به گزارش خزرخبر و به نقل از بلاغ، علی‌محمد شاعری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار داشت:باید از هم اکنون برای تنظیم بازار مرکبات چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر ترویج مصرف تازه‌خوری مرکبات، خواستار برنامه‌ریزی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات این محصول و توزیع گسترده آن در کشور از طریق شبکه‌های تعاون روستایی شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمای سال گذشته و خسارت سنگین به باغداران و ذخیره‌کنندگان مرکبات در شمال کشور، ادامه داد: انتظار می‌رود تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار ذخیره ‌کنندگان مرکبات قرار گیرد تا امسال خرید و ذخیره‌سازی این محصول به خوبی انجام شود و باغداران نیز نگران فروش محصول خود نباشند.

این مسئول احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را از راهکارهای توسعه صادرات به ‌ویژه مرکبات برشمرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و مکاتبه با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ 100 میلیارد تومان برای مشوق صادرات مرکبات به نوبخت پیشنهاد شد که دستور داده شد اقدام لازم صورت گیرد تا برای توسعه صادرات این محصول راه‌ گشا باشد.

شاعری در پایان گفت:وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استانداری مازندران و سازمان برنامه و بودجه مازندران باید برای جذب این مبلغ پیگیری و اقدامات جدی داشته باشند تا به موقع جذب و هزینه شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :