آخرین عناوین

چهارشنبه 26 مهر 1396-8:55 کد خبر:46302

انتقاد تند رئیس انجمن کارگران ساختمانی بابل!!

عدم تحقق وعده مسئولان در شبانه‌روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی بابل

رئیس انجمن کارگران ساختمانی بابل از بی‌توجهی نمایندگان در مجلس به مطالبات کارگران انتقاد کرد و گفت:وعده مسئولان در شبانه‌روزی کردن درمانگاه  تامین اجتماعی در بابل محقق نشد.


به گزارش خزرخبر و به نقل از فارس، مهدی پورچالی، رئیس انجمن کارگران ساختمانی بابل اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد درمانگاه تامین اجتماعی در بابل به شکل شبانه‌روزی در خدمت کارگران ساختمانی باشد که تنها مدتی تا ساعت 12 شب به کارگران خدمات دهی می‌کرد که در حال حاضر به ساعت چهار تقلیل یافت.

وی با اشاره اینکه کارگران ضعیف‌ترین و کم درآمدترین قشر جامعه هستند، افزود:با وجود مشکلات اقتصادی این قشر تاثیرگذار جامعه، اما در هر شرایطی سهم خود را از یک سوم حق بیمه درمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند در حالی که از کمترین خدمات برخوردارند.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی بابل گفت: با وجود تعداد زیاد بیمه شدگان اما این شهرستان نه تنها فاقد بیمارستان است بلکه از یک درمانگاه که قرار بود به صورت شبانه‌روزی ارائه خدمات به بیمه شده‌ها کند عملا بعد ساعت چهار تعطیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:مسئولان این درمانگاه بجای دلسوزی از مردم و کارگران بیمه شده، دلسوز سازمان تامین اجتماعی بوده و مدعی هستند فعالیت شبانه‌ روزی درمانگاه برای سازمان هزینه‌ بر است.

پورچالی یادآور شد:چطور در شهرهای اطراف، بیمارستان با تمام امکانات برای کارگران فراهم است ولی برای سازمان هزینه‌ بر نیست اما فعالیت یک پلی کلینیک کوچک در این شهرستان برای سازمان تامین اجتماعی هزینه‌بر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل کم کاری مسئولان پلی کلینک عدم توجه دو نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی به قشر ضعیف و آسیب‌پذیر یعنی کارگران است، گفت: درخواست ما از دو نماینده شهر بررسی این موضوع و پیگیری برای شبانه‌روزی کردن پلی کلینیک درمانگاه تامین اجتماعی بابل و حتی تبدیل آن به بیمارستان بوده که این کمترین حق کارگران است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :