آخرین عناوین

چهارشنبه 25 بهمن 1396-17:9 کد خبر:50371

با حضور جمعی از مسئولان انجام شد:

کلنگ زنی فاز دوم پروژه تعریض راه محور ورکلا- گهرباران به طول ۴ کیلومتر/تصاویر

پروژه تعریض جاده ورکلا به گهرباران به طول ۴ کیلومتر و روکش آسفالت ۶ کیلومتر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر کلنگ‌زنی شد.


به گزارش خزرخبر و به نقل از روابط عمومی بندر امیرآباد، مراسم کلنگ‌زنی پروژه تعریض راه محور ورکلا به گهرباران صبح امروز با حضور محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود، سیاوش رضوانی مدیر بندرامیرآباد و جمعی از مسئولان محلی  شهرستان های میاندورود و ساری در یک هوای سرد و بارانی برگزار گردید.

این محور در ادامه راه به سه راهی نیروگاه نکا و پس از آن به بندر امیرآباد بهشهر متصل می‌شود و در واقع ادامه مسیر تعریضی در جاده گهرباران به طول چهار کیلومتر است و در دل خود نیز، روکش ۶ کیلومتر از مسیر تعریضی قبلی در مسیر پنبه‌چوله را دارد.

تعریض این پروژه از برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر است که در دیگر پروژه بندری در این منطقه یعنی جاده رستمکلا به کمربندی بهشهر نیز توسط سازمان بنادر انجام شده بود.

جاده گهرباران به‌ دلیل استقرار صنایع و تأسیسات نفتی، نیروگاهی، بندری و اراضی کشاورزی مستعد، یکی از پرترددترین و خطرناک‌ترین جاده‌های شرق مازندران است.

بهینه سازی راهها نیاز مهم مازندران است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس،بهینه سازی راهها را از نیازهای مهم مردم مناطق مختلف استان برشمرد.

محمد دامادی ظهر چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی جاده ورکلا به گهرباران و بندرامیرآباد با اعلام اینکه جاده گهرباران از طریق سازمان بنادر کشور تعریض خواهد شد؛ گفت: با تعریض این جاده بخش اعظمی از مشکلات مربوط به این محور حل و فصل می شود.

دامادی افزود: بهینه سازی راهها از نیازهای مهم مردم مناطق مختلف است و این جاده به دلیل قرار گرفتن در مسیر کارخانجات و صنایع و تردد خودروهای سبک و سنگین و همچنین وجود روستاها در حاشیه، نیازمند توجه ویژه برای تعریض بود که اکنون با کمک سازمان بنادر این مهم عملیاتی شده و کلنگ زنی شده است.

پروژه تعریض جاده ورکلا – گهرباران در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر است

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: پروژه تعریض جاده ورکلا – گهرباران در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و پیرو تأکیدات مدیرعامل این سازمان و پیگیری نماینده مردم ساری و میاندرود در جهت جذب اعتبارات، صورت گرفته است.

سیاوش رضوانی ظهر امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی پروژه تعریض محور ورکلا به گهرباران یکی از مسیرهای پُرتردد استان و از جاده‌های ترانزیتی منتهی به بندرامیرآباد اظهار کرد: پروژه امروز در واقع ادامه مسیری است که در سال‌های گذشته به‌ طول ۱۰ کیلومتر از فرودگاه دشت‌ناز تا ورکلا تعریض و روکش آسفالت شده و حدود ۵ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر با اشاره به پروژه امروز با عنوان تعریض مسیر ورکلا به گهرباران گفت: مسیر یادشده به‌ طول چهار کیلومتر با اعتبار ۴ میلیارد تومان از منابع سازمان بنادر قرار است در ۱۵ ماه به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد و امیدواریم تصادفات و مشکلاتی که برای روستائیان در این مسیر ایجاد می‌شود را کاهش دهد.

این مسئول ادامه داد: البته زمان اتمام پروژه ممکن است بیشتر یا کمتر شود اما امیدواریم یک کار مهندسی، تمیز و مرتب را انجام بدهیم.

رضوانی بیان کرد: پیش از این نیز جاده رستم‌کلا به کمربندی بهشهر را در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی انجام دادیم که ۹۷ درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد و حدود ۱۶ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

وی تصریح کرد: هشت کیلومتر دیگر از این جاده باقی مانده است و انشاالله ۲۰ فروردین‌ ماه کلنگ‌زنی داریم تا ساخت این جاده به ‌طول ۲۰ کیلومتر کامل شود.