آخرین عناوین

دوشنبه 21 اسفند 1396-17:36 کد خبر:50788

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد:

رشد ۶۰ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت:میزان تخلیه و بارگیری در بنادرودریانوردی در سال جاری نسبت به سال ۹۵ رشدی ۶۰ درصدی داشته است.


به گزارش خزرخبر و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اعلام این خبر گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد و بندر نکا  از آغاز سال ۹۶ تاکنون حدود ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تن بوده که در مقایسه با ۲ میلیون و  ۱۶۰ هزار تن مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۶۰ درصدی را نشان می دهد.

 رضوانی با بیان اینکه از ۳ میلیون و ۶۱ هزار تن  میزان  تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال  جاری ، ۸۴ درصد واردات ، ۱۳ درصد صادرات و ۳ درصد ترانزیت خارجی بوده است افزود میزان تخلیه و بارگیری با رشد ۴۳ درصد و تعداد کشتی های ورودی نیز با ۳۳ درصد  رشد نسبت به سال ۹۵ به تعداد ۸۰۲ فروند رسیده است.

وی با یادآوری اینکه سوآپ مواد نفتی در بندر نکا از مرداد ماه امسال آغاز شده است اظهار داشت میزان تخلیه مواد نفتی توسط ۶۰ شناور با رشد بیش از ۲۱ برابری به ۳۸۵ هزار و ۲۱۴ تن رسید.

مدیر بندرامیرآباد ، تخلیه و بارگیری روغن خوراکی با رشد ۳,۵ برابری ،غلات با رشد ۷۷ درصدی را  نمونه ای از کالاهایی عنوان کرد که در سال جاری از افزایش برخوردار بوده است.

رضوانی همچنین اکسید آلومینیوم به میزان ۱۸ هزار تن ، گاز بوتان به میزان ۸۰۰ تن و میوه،صیفی وتره بار با تناژ ۳ هزار ۵۲۱ تن را از دیگر کالاهایی نام برد که امسال وارد چرخه تخلیه و بارگیری بندرامیرآباد شدند.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با دارابودن ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی بزرگترین بندر شمال کشور می باشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :