آخرین عناوین

چهارشنبه 23 اسفند 1396-8:50 کد خبر:50813

بلاغ گزارش می دهد:

درب ورودی بانک‌ها برای افراد کم‌توان جسمی روی پاشنه نمی‌چرخد

با وجود انعکاس مشکلات معلولان برای تردد در بانک‌ها و ادارات دولتی درب این سازمان‌ها همچنان برای افراد کم‌توان جسمی روی پاشنه نمی‌چرخد.


خزرخبر: زیباسازی ادارات دولتی یکی از مواردی است که استاندار مازندران در جلسه شورای ادرای به آن تاکید دارد.

در کنار زیباسازی مشکل تردد برای معلولان و افراد جانباز هم از مواردی است که نماینده دولت پیگیر آن بوده و کمیته مناسب‌سازی در این ارتباط تشکیل شده است.

در حال حاضر زمینه تردد در بسیاری از ادارات استان مازندران برای افراد معلول وجود ندارد.

بسیاری از بانک‌های استان رمپ مناسب نداشته و حتی اندک معدود بانک‌های که رمپ ناقص در اختیار داشتند را از بین بردند تا به صورت کلی صورت مسئله پاک شود.

در چندین مورد این رسانه گزارشی از پله‌های بزرگ بانک ملی و عدم دسترسی افراد معلول، کم توان جسمی و جانباز در ابتدای ورودی بانک ملی در مرکز شهر ساری منعکس کرده است.

با وجود پیگیری از مسئولان میراث فرهنگی، رئیس شورای شهر و حتی متولیان بانک اقدام مناسبی برای رفع این مشکل انجام نشده است و همچنان راه برای تردد افراد کم توان جسمی در این شعبه و دیگر شعبات مسدود است.

در استانداری گفته می‌شود که کمیته مناسب‌سازی تشکیل می‌شود، نتایج این کمیته و اقدماتی که قرار است انجام شود در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

در جلسات کمیته مناسب‌سازی و ساماندهی پسماند همچنان از ورود رسانه‌ها جلوگیری می‌شود.

انعکاس گزارش مشکل بانک ملی با واکنش مسئولان این بانک مواجه شد ولی به صورت عملیاتی نتیجه‌ای برای افراد معلول و کم‌توان جسمی نداشت و همچنان راه این بانک برای این قشر بسته است.

با توجه به اینکه بیش از 10 درصد جمعیت استان مازندران معلول هستند،10 درصد هم سالمند بوده و به اذعان متولیان بهزیستی حدود 10 درصد از مردم بیمار و یا دردوران نقاهت را می‌گذرانند لازم است متولیان امر نسبت به بهسازی معابر و ادارات پرتردد و موسسات پولی و مالی اقدام کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :