آخرین عناوین

چهارشنبه 22 فروردين 1397-17:3 کد خبر:53215

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی مازندران خبر داد:

لغو تمام مجوزهای برداشت چوب در مازندران/دستگیری 3 قاچاقچی چوب در ساری

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران از لغو همه مجوزهای برداشت چوب جنگلی در استان خبر داد.


به گزارش خزرخبر و به نقل از فارس، حسینعلی خورشیدی از دستگیری سه قاچاقچی چوب که به صورت سازماندهی شده در ساری فعالیت می‌کردند خبر داد.

وی با اشاره به عملیاتی که شب گذشته در ساری انجام شد، گفت: در این عملیات سه نفر از اعضای باند پنج نفر دستگیر و دو نفر دیگر تحت تعقیب قرار دارند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با اعلام اینکه این عملیات در منطقه کردخیل شهرستان ساری انجام شده است، افزود: سه دستگاه خودور به همراه ادوات جرم از قاچاقچیان ضبط شده است.

این مسئول اضافه کرد: از قاچاقچیان چوب هشت درخت به قطر 80 سانتیمتر از نوع توسکا کشف کردیم.

خورشیدی درباره اقدامات انجام شده برای کشف قاچاق چوب در سطح منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری، گفت: در ایام نوروز 26 دستگاه حمل قاچاق چوب توقیف شده است.

وی با اعلام اینکه از 20 اسفند ماه سال 96 تا 20 روز اول سال جاری 26 دستگاه خودور حامل چوب قاچاق متوقف شده است، گفت: 26 نفر هم در این ارتباط دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با اشاره به اینکه میزان قاچاق چوب سازماندهی شده افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: این چوب‌ها توسط مال‌خرها در کارگاه‌های غیرمجاز که عمدتا در شهرستان آمل هست خریداری می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: با اجرای طرح تنفس جنگل برداشت چوب از راه قانونی ممنوع است، به همین دلیل فعالیت قاچاقچیان به صورت ساماندهی شده انجام می‌شود.

خورشیدی در پایان گفت: همه مجوزهای برداشت چوب جنگلی در استان مازندران لغو شده است و هیچگونه برداشتی از جنگل نباید انجام شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :