آخرین عناوین

سه شنبه 28 فروردين 1397-10:37 کد خبر:53316

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

13 کشته تصادفات رانندگی طی 5 روز اخیر در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ایام بارندگی و لغزنده بودن جاده‌ها 13 نفر از هموطنان در 5 روز اخیر در تصادفات جاده‌ای استان جان خود را از دست دادند.


به گزارش خزرخبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار داشت: براساس آمار جمع‌آوری شده شهرستان‌های بابلسر، نور و سوادکوه هر کدام با سه و شهرستان‌های آمل ،محمودآباد،عباس‌آباد و چالوس هر کدام با یک مورد به‌ ترتیب بیشترین فوتی در آن به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه از این 9 بومی و بقیه غیربومی هستند به تفکیک وضعیت متوفی، افزود: براساس آمار از این تعداد هفت سرنشین، چهارعابر، موتورسوار و راننده هر کدام با یک مورد در مراکز پزشکی قانونی استان به ثبت رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه تصادف با خودرو عواقب ناخواسته متعددی در پی دارد ،از خسارت مالی گرفته تا آسیب‌های جانی و روانی لذا به رانندگان  تاکید کرد که از همان ابتدا باید  تمام تلاش خود را بکار گیرند تا از تصادف جلوگیری کنند.

عباسی گفت: رانندگی هنگام بارش باران موضوع بسیار مهمی است که چه بسا از میان هزاران نفری که سالانه جان خود را در جاده‌های لغزنده از دست می‌دهند با افزایش مهارت رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی (صبر و حوصله ، عدم استفاده از موبایل،تغییر مسیر ناگهانی ،رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی و در آغوش گرفتن کودک حین رانندگی ) به‌راحتی می‌توانستند هنگام روبه‌رو شدن با حوادث احتمالی در جاده‌های خیس و بارانی علاوه بر کنترل وسیله نقلیه، بتوانند جان سالم به در ببرند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :