آخرین عناوین

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397-15:24 کد خبر:53447

شهردار جویبار هشدار داد:

زمین 4 هکتاری دپوی زباله در جویبار پُر شده است/ارتفاع زباله‌ها به 5 متر رسید

شهردار جویبار با اشاره به اینکه زمین 4 هکتاری دپوی زباله در این شهر پرشده است، گفت: در شهر جویبار روزانه 50 تا 70 تن زباله تولید و جمع‌آوری می‌شود.


به گزارش خزرخبر و به نقل از جویباران،علی یاری در جلسه پسماند شهرستان جویبار اظهار کرد: در شهر جویبار روزانه 50 تا 70 تن زباله تولید و جمع‌آوری می‌شود.

وی هشدار داد: زمین 4 هکتاری دپوی زباله پرشده است و زباله‌ها به ارتفاع حدود 5 متر رسیده است.

شهردار جویبار اظهار کرد: جمع‌آوری زباله روستاها و دپوی آن در این محل از علت‌های این موضوع است که دیگر نمی‌توانیم پذیرای زباله‌های روستایی باشیم.

یاری با بیان اینکه باید زباله‌ها را از مبدأ تفکیک کنیم گفت: زباله‌ها باید از خانه تفکیک شود تا بتوانیم حجم زباله‌ها را کاهش دهیم که این امر نیاز به آموزش و کار فرهنگی دارد.

وی از پایان دیوارچینی محل جمع‌آوری زباله شهر جویبار خبر داد و افزود: دیوارچینی محل جمع‌آوری زباله برای کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی به پایان رسید.

شهردار جویبار همچنین از نبود امکانات کافی برای جمع‌آوری زباله‌ها در این شهر گلایه کرد.

علی‌اصغر قاسمی شهردار شهر کوهی خیل نیز در این جلسه اظهار کرد: با پیمانکار تفکیک زباله قراردادی منعقد شده است و 40 میلیون اعتبار برای دیوارکشی محل دپوی زباله شهر کوهی خیل اختصاص پیداکرده است.

وی گفت: سیاست استان این نیست که هر شهر یک کارخانه بازیافت زباله تأسیس کند بلکه هرچند شهر یک کارخانه بازیافت ایجاد می‌شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :