آخرین عناوین

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397-11:51 کد خبر:58640

نقشه کثیف طلافروش تلگرامی برای زن ساده مازندرانی

مردی با ایجاد کانالی با مضمون تعمیر و فروش طلا و جواهر با پایین ترین قیمت، در شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری و دزدی از مردم می کرد.


به گزارش خزرتیتر خبر و به نقل از روابط عمومی پلیس فتای مازندران، مردی که با ایجاد کانالی با مضمون تعمیر و فروش طلا و جواهر با پایین ترین قیمت، در شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری و دزدی از مردم می کرد، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتای استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.

چندی پیش زنی به پلیس فتا مراجعه و ادعا کرد که چندی پیش در شبکه اجتماعی تلگرام، پیامی مبنی بر این که طلای بدون کارمزد به شما می دهیم، از سوی یک ID ناشناس برایم ارسال شد و در ادامه با مدیر کانال ارتباط برقرار کرده و جهت تعمیر، مقداری از طلای خودم را در اختیار او قرار دادم و از آن پس دیگر پاسخگوی تماس های من نبود، به همین منظور تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم.

رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با بررسی های فنی و تخصصی به عمل آمده، متهم به هویت معلوم شناسایی شد.

کارشناسان پلیس فتا در ادامه با هماهنگی مقام محترم قضائی، با گذاشتن قرار صوری با متهم او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کرده و به این پلیس دلالت دادند.

در بازجویی به عمل آمده از متهم، وی ضمن اقرار به جرم خود گفت: من با ایجاد کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام، خود را یکی از کارکنان طلافروشی معروف شهر معرفی می کردم و با پیشنهاد فروش طلای بدون کارمزد و تعمیر جواهرات با دستمزد پایین، مشتریانی را در فضای مجازی پیدا می کردم.

متهم در اظهارات خود عنوان داشت: در ادامه پس از فریب قربانی، جهت تحویل طلا با آنها قرار ملاقات حضوری در جایی غیر از همان طلافروشی معروف می گذاشتم و پس از جلب اعتماد آنها، با گرفتن طلا از آنها جهت تعمیر، دیگر پاسخگوی تماس های قربانیان نبودم و پس از مدتی اقدام به فروش طلاها در بازار می کردم.

متهم در ادامه از عمل خود اظهار پشیمانی کرد و با تکمیل تحقیقات، پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضائی به همراه طرفین روانه دادسرا شد.

وی تاکید کرد: به پیام های اقواکننده ای که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شما ارسال می شود، هرگز توجه نکنید، زیرا افراد کلاهبردار درصدد فریب شما از این طریق هستند و ممکن است دچار خسارات جبران ناپذیری شوید.

رئیس پلیس فتای مازندران همچنین درخصوص این پرونده خاص به صاحبان طلافروشی ها توصیه کرد: هیچ گاه طلا و جواهرات را از مشتریان، بدون فاکتور جهت خرید، دریافت نکنند تا تسهیل کننده کار کلاهبرداران و دزدان نباشند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :