آخرین عناوین

يکشنبه 23 ارديبهشت 1397-12:32 کد خبر:59750

روابط عمومی شهرداری ساری خبر داد:

اجرای تقاطع غیرهمسطح میدان هلال احمر در ساری

شهرداری ساری اعلام کرد، پروژه تقاطع غیر هم‌سطح میدان هلال‌احمر در راستای روان‌سازی ترافیک منطقه و تسهیل در عبور و مرور شهروندان اجرایی می شود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، با توجه به اینکه تقاطع بلوار دفاع مقدس(کمربندی شرقی )، بلوار طالقانی، بلوار امام رضا و نیز نقطه اتصال حلقه کناری شهرسازی بوده از حجم بار ترافیکی سنگین در ساعات مختلف شبانه‌روز برخوردار است لذا مدیریت شهری احداث تقاطع غیر هم‌سطح دوبانده در میدان هلال‌احمر را در دستور کار قرار داده است.

براساس این گزارش،این زیرگذر با عرض ۸ متر با قوس کلوتوئید با شعاع ۷۵ متری از بلوار دفاع مقدس به سمت بلوار امام رضا و طول کلی ابتدای رمپ ورودی تا خروجی ۳۱۷ متر با ارتفاع مجاز ۵ متری و با شیب رمپ‌های حداکثر ۸ درصد طراحی گردیده و اجرایی خواهد شد.

روش اجرای ساختمان زیرگذر را به‌ صورت احداث شمع ستون و نمای داخلی به‌ صورت پنل های پیش‌ساخته خواهد بود و سطح کل عرشه نیز ۷۷۳ مترمربع است، سهولت انتقال حجم حدود ۲۰ درصد از ترافیک بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا از مزایای این پروژه خواهد بود.

با ایجاد میدان و دوربرگردان‌ها و ایستگاه‌های تاکسی، روان‌سازی ترافیک و ساماندهی عبور و مرور در این منطقه عملیاتی خواهد شد و با مطالعات و بررسی به‌عمل‌آمده مقرر شد هدایت آب‌های سطحی زیرگذر به‌صورت کانال زیرزمینی(نقب) از زیرگذر به رودخانه تجن اجرایی شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :