آخرین عناوین

دوشنبه 31 ارديبهشت 1397-18:22 کد خبر:59888

معاون هواشناسی مازندران هشدار داد:

پیش‌بینی رگبار و سیلاب و رعد و برق‌های پراکنده در ارتفاعات مازندران

معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از فردا تا پایان هفته جاری شاهد افزایش ابر، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات استان خواهیم بود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، پایان هفته با عبور متناوب امواج از روی نوار شمالی کشور شاهد افزایش ابر، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات استان خواهیم بود.

وی افزود:در این مدت احتمال جاری شدن روان آب و سیلاب به صورت محلی و نقطه‌ای در ارتفاعات استان دور از انتظار نخواهد بود.

اسدی به دامداران توصیه کرد از چرای دام‌ها در حاشیه رودخانه‌ها خودداری و هنگام بارش‌های رگباری دام‌ها را در مناطق امن نگهداری کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران به پرورش دهندگان ماهی در حاشیه رودخانه‌ها نیز توصیه کرد برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی هنگام بالا آمدن آب و طغیان رودخانه ها، اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.

علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر استقرار سامانه ناپایدار جوی گفت: مسافران و گردشگران با توجه به احتمال سیلاب ناگهانی از اقامت در مسیر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و ارتفاعات پرهیز کنند.

وی افزود: ساکنان حاشیه رودخانه‌ها نیز هنگام طغیان احتمالی رودخانه‌ها با هشدار مسئولان محلی نسبت به تخلیه محل سکونت خود اقدام کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :