آخرین عناوین

دوشنبه 21 خرداد 1397-19:4 کد خبر:61253

با خروج از دستور کار دولت:

کابوس « سد فینسک » دست از سر مازندران برداشت!

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران گفت: در جلسات برگزار شده با وزارت نیرو برای درخواست سمنان برای انتقال آب، این موضوع با درخواست مسئولین مازندران از دستور کار دولت خارج شده است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از شمال نیوز، تامین آب سد فینسک سمنان توسط مازندران از دستور کار دولت خارج شده است.

براساس این گزارش، سد فینسک دست از سر مازندران برداشت ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران ، گفت:در جلسات برگزار شده با وزارت نیرو درخواست استان سمنان برای انتقال آب بررسی شد و با توجه به کمبود آب در مازندران، این موضوع با درخواست مسئولین استان از دستور کار دولت و مجلس خارج شده است.

وی با بیان اینکه در انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر اصل مهم تامین بودن مبدا از جهات مختلف است، افزود:حوزه مبدا باید در زمینه‌های مختلف انسانی، محیطی و حتی صنعتی کاملا تامین باشد تا با انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر موافقت شود.

یخکشی ظرفیت آب سد فینسک را ۱۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: سد فینسک ۶ تا ۷ درصد از منابع آب مازندارن و سد شهید رجایی را تحت تاثیر قرار می‌داد که با توجه به کم آبی موجود در مازندران، دیگر نگرانی بابت انتقال آب وجود ندارد.

وی پیرامون انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت:سمنان برای تامین آب مصارف صنعتی چنین درخواستی ارائه داد، اما تحرک و اقدام خاصی مربوط به این انتقال در مجلس و دولت مشاهده نشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :