آخرین عناوین

پنجشنبه 31 خرداد 1397-8:48 کد خبر:61410

زنگ خطر طلاق در مازندران به صدا درآمد/ آمار حداکثری طلاق دراستان !

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور از آمار حداکثری طلاق در 11 استان از جمله مازندران خبرداد .


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از شمال نیوز، مجید ارجمندی در نشست تخصصی آموزش سامانه طلاق ، اظهار داشت: راه اندازی این سامانه مبتنی بر هماهنگی با سازمان‌های دیگر مانند دادگستری، معاونت پیشگیری از وقوع جرم و کلینیک‌های مشاوره در قسمت‌ آسیب‌های اجتماعی است که به صورت همگرا انجام شود.

وی ادامه داد: در 4 سال گذشته هیچگونه فعالیتی در راستای سامان‌دهی اجتماعی خانواده ها صورت نگرفته است با توجه به این موضوع که روابط در خانواده‌ها پیچیده تر شده است.

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور افزود: از زمانی که نقش خانم‌ها در خانواده تغییر و بانوان نقش‌های متفاوت را ایفا کرده و با کار اجتماعی در بیرون از محیط خانواده به کسب درآمد پرداختند، روابط و پویایی خانواده دچار تغییر شد.

وی عنوان کرد: خانواده‌های ما به سوی هسته ای شدن سوق یافته و در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و امنیتی و غیره نهاد‌های مربوطه فعالیتی ندارند و خانواده‌ها با تمام معضلات بیرونی و پیچیدگی‌های درونی تنها مانده‌اند و بنابراین مشکل میان حقوق و تکالیف یک همسر تعارض ایجاد شده است.

ارجمندی بیان کرد: سازمان بهزیستی از سال 1378 بعد از تاسیس مراکز اورژانس، بنابر اطلاعاتی که به دست ما می‌رسید، در خانواده‌ها تغییرات زیادی انجام شده و آمار جدایی افزایش یافته است با وجود اینکه 194 مرکز مشاوره در کشور فعال هستند.

وی گفت: در 7 سال گذشته طبق گزارشاتی محرمانه که به رهبری ابلاغ شد آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، خشونت علیه زنان، اعتیاد و کودک آزاری در حال گسترش است و در 2 سال گذشته وزارت کشور پیگری‌های لازم را انجام داده و 22 آسیب رصد شده است.

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور ادامه داد: طی جلساتی که در محضر رهبری انجام شد، 22 آسیب به 5 آسیب کلی و جامع  شامل سکونت‌گاه‌های غیر رسمی، اعتیاد، طلاق، مناطق آسیب خیز و مفاسد اجتماعی تبدیل گشته تا قدرت مانور افزایش یابد.

وی گفت: طلاق به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی از فعالیت‌های اصلی شورای انقلاب فرهنگی و سازمان‌های ذیل آن در قسمت تحکیم خانواده می‌باشد که شورای انقلاب فرهنگی سکان را به دست گرفته و به آموزش‌های قبل ازدواج، مشاورات حین زندگی و قبل طلاق می‌پردازد.

ارجمندی افزود: 11 استان که در حوزه طلاق اولویت دارند شامل تهران، البرز، مازندران، کرمان، اصفهان ، فارس و غیره می‌باشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :