آخرین عناوین

شنبه 13 مرداد 1397-8:47 کد خبر:62293

عبور سیل از سوادکوه:

سیل سوادکوه به خیر گذشت

سیل با خسارات اندک به خیر از سوادکوه گذشت ولی زمینه‌های خسارت برای سیل بزرگ‌تر در شهرستان وجود دارد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، سیل‌هایی که با رگبار لحظه‌ای باران در مناطق کوهستانی آغاز می‌شوند، مخرب است و این تخریب‌ها در دهه‌های اخیر به همراه تخریب زمین‌ها و محصولات کشاورزی، دامداری‌ها، باغ‌ها، منازل مسکونی، راه‌ها، و واحد‌های تجاری است.

بارندگی عصر روز پنجشنبه هفته گذشته در مناطق بالا‌دست و کوهستانی شهرستان سوادکوه همراه با سیل در مسیر‌های رودخانه‌ای در دهستان‌های ولو پی و راستوپی همراه بود.

قطع آب‌شرب که از چشمه درا سله تأمین می‌شود از ساعت 15 روز پنجشنبه تا دو نیمه‌شب جمعه به دلیل کدورت آب و خسارت به دهانه‌های آب‌گیر‌ها و خسارت به راه‌های دسترسی روستایی بخشی از خسارات سیل اخیر بود که در مقایسه با سال‌های گذشته چشمگیر نبود.

وجود خاک‌های برداشت‌شده توسط شرکت گاز در مسیر جاده‌ای کنار رودخانه دراسله و نیز قرار‌دادن خاک‌های برداشت‌شده برای فعالیت‌های مختلف توسط مردم در کنار رودخانه باعث تنگ‌شدن رودخانه‌ها و ایجاد بستر اولیه برای خطر سیل سنگین باشد و لازم است متولیان مربوط به موضوع در این زمینه برنامه‌ریزی و پیشگیری لازم را انجام دهند.

اطلاع‌رسانی چهره به چهره توسط امداد‌گران هلال‌احمر و کارکنان شهرداری‌ها و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها هم بخش مهمی از کاهش خسارت و دور‌شدن مردم و مسافران از مناطق خطر بود و سد‌بندی کنار رودخانه و گسترش عرضی رودخانه در پایین‌دست هم در دور‌شدن شهر‌ها از خسارت سیل مؤثر بود که لازم است تداوم سد‌بندی و مدیریت رودخانه‌ها در دستور کار باشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :