آخرین عناوین

شنبه 20 مرداد 1397-10:31 کد خبر:62396

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد:

150 هکتار از اراضی میانکاله خاکستر شد/ تلاش 8ساعته برای مهار حریق

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که مهار آن هشت ساعت طول کشید.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس،مسلم آهنگری اظهار داشت: از ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که از همان ابتدای حریق مأموران منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آن در منطقه حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را اطفا کنند.

وی افزود: مهار حریق حدود هشت ساعت طول کشید و ساعت 6 صبح امروز این آتش‌سوزی اطفا شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد:براثر آتش‌سوزی حدود 150 هکتار از پوشش گیاهی این منطقه شامل بوته‌های تمشک و انارهای وحشی سوخت.

این مسئول بیان کرد: برای مهار حریق علاوه بر نیروهای محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی استان‌های مازندران و گلستان نیز حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را خاموش کنند.

آهنگری با بیان اینکه دلیل حریق عامل انسانی و غیرطبیعی است، گفت: توصیه ما مسافران، گردشگران و دامداران منطقه این است که از روشن کردن آتش در محیط‌های جنگلی پرهیز کنند؛ چرا که جنگل ظرفیت آتش‌سوزی را ندارد.

وی تصریح کرد: تالاب میانکاله یکی از ظرفیت‌های مهم استان مازندران محسوب می‌شود که لازم است همه افراد در حفظ آن کوشا باشند و کاری نکنند شاهد از بین رفتن این مکان بکر باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با تأکید بر اینکه محیط زیست ما به شدت در خطر است، خاطرنشان کرد: نباید انتظار حفاظت را از محیط‌بانان محیط زیست و منابع‌طبیعی داشته باشیم بلکه همه باید در حفظ طبیعت اهتمام کنیم.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :