آخرین عناوین

يکشنبه 11 شهريور 1397-17:7 کد خبر:62799

خبرگزاری فارس گزارش می‌دهد:

از شایعه تا واقعیت کشف اشیای قیمتی در محور ساری ـ تاکام

عده‌ای دلیل توقف عملیات چهاربانده شدن محور ساری ـ تاکام را کشف اشیای تاریخی در حین کند و کاری عنوان کردند هر چند معاون میراث فرهنگی مازندران این مسئله را تکذیب می‌کند.


خزرتیترخبر:عملیات چهاربانده شدن محور تاکام ـ ساری چند مدتی است که متوقف شده است و عده‌ای دلیل این توقف را کشف اشیای قیمتی و تاریخی و حتی اشاره به کشف شهرک اشیای تاریخی و فرهنگی عنوان کرده بودند.

ماجرا از این قرار بود که بیل مکانیکی حین انجام کار متوجه سفال‌هایی در این مکان شد و پروژه عملیاتی به منظور بررسی بیشتر متوقف شد و این مسئله به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اطلاع داده شد تا نسبت به این موضوع بررسی دقیق صورت گیرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تکذیب این خبر، اظهار کرد: بیل مکانیکی در این مکان حین انجام کار با قطعات سفال شکسته برخورد کرد که این مسئله در کنده و کاری‌ها کاملا طبیعی بوده است.

عبدالمطلب شریفی افزود: با انتشار این خبر مردم تصور می‌کردند که اشیای قیمتی در این محل پیدا شده و برخی حتی تصور می‌کردند عده‌ای به همین منظور در حال حفاری محل هستند.

وی بیان کرد: با بازدیدهای صورت گرفته مشخص شد وجود شهرک اشیای فرهنگی و تاریخی در این مکان منتفی است.

براساس این گزارش، عبور لوله‌های گاز نیز طی حدود سه سال پیش موجب کشف محوطه‌ای تاریخی با در منطقه وستمین شد که کاوش‌های باستان‌شناسی همچنان در این مکان ادامه دارد که از دید باستان‌شناسی این محوطه‌ کاملا متفاوت و دارای ارزش تاریخی بسیار است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :