آخرین عناوین

پنجشنبه 19 مهر 1397-9:25 کد خبر:63480

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

۷۳ نفر امسال در مازندران غرق شدند

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: طی مدت شش ماهه سالجاری تعداد ۷۳ نفر شامل ۶۸ نفر مرد و مابقی زن بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به غرق شدن ۷۳ نفر در استان اظهار داشت: هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آنها بازگشتی خوش ندارند.

وی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود: در شش ماهه سالجاری تعداد فوتی‌های ناشی از غرق‌شدگی در خارج از طرح دریا (۵۷ نفر )، محدوده طرح (۲ نفر ) رودخانه (۸ نفر )، دریاچه مصنوعی و سد (۳ نفر ) حوض یا حوضچه (۳ نفر ) نفر هستند.

این مقام اجرایی استان در خصوص کاهش آمار غرق شدگی در ایام شروع طرح دریا در استان افزود: خوشبختانه پیگیری ها، هشدار و بیان آمار غریق ها از طرف خبرگزاری، رسانه ملی و سایت های مجازی استان در بیان واقعیت های مربوط به دریا اقدام موثری بوده است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :