آخرین عناوین

سه شنبه 29 آبان 1397-10:7 کد خبر:64167

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

افزایش ۸ درصدی نزاع در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران آمار معاینات انجام شده مهر ماه براثر نزاع در استان را دو هزار ۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل هشت درصد افزایش داشت.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران،علی عباسی با اشاره افزایش ۱۱ درصدی نزاع در مردان و ۲ درصدی در زنان تصریح کرد:از این تعداد ذکر شده هزار ۳۳۲ نفر مرد و مابقی زن هستند وبر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری ومیاندرود با ۴۳۷ ، بابل با ۲۲۸  و آمل با ۲۱۵  نفر و کمترین موارد نزاع در شهر سوادکوه با ۲۶ نفرثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد:بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می شود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت:می توان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

گفتنی است آمار معاینات نزاع در ۷ ماهه سالجاری ۱۵ هزار ۲۳۴ هستند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشت.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :