آخرین عناوین

چهارشنبه 14 آذر 1397-8:41 کد خبر:64443

در نشست مدیرکل جدید صدا و سیمای مازندران با اصحاب رسانه استان مطرح شد:

تشکیل محفل اندیشه‌ورزی رسانه‌های مازندران در شبکه تبرستان

مدیرکل جدید صدا و سیمای مازندران با تاکید برهمدلی و نزدیکی بیشتر اصحاب رسانه استان با رسانه استانی تبرستان، گفت:محفل اندیشه‌ورزی رسانه‌های مازندران در شبکه تبرستان تشکیل می‌شود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از تسنیم، هادی ابراهیمی شامگاه سه شنبه در دیدار جمعی از مدیران رسانه‌های مازندران در ساری با اشاره به اینکه توسعه مازندران نیازمند همفکری و تضارب آرای رسانه‌های پویای مازندران بوده و باید در این زمینه اصحاب رسانه قلمفرسایی بیشتری صورت دهند، اظهار داشت: مازندران استانی فعال در حوزه رسانه‌های مکتوب و مجازی بوده و باید از ظرفیت رسانه ملی در مازندران برای معرفی بیشتر کارکرد رسانه‌های محلی مازندران بهره‌گیری بیشتری کرد.

مدیر شبکه تبرستان با اشاره به اینکه محفل اندیشه‌ورزی و اتاق فکر تضارب آرا کارشناسان رسانه ای استان را در شبکه تبرستان تشکیل خواهم داد، تصریح کرد:رسانه استانی مازندران با همکاری فعالان رسانه ای مازندران باید در جهت بیان موفقیت‌ها و نقصان موجود در کارکرد نهادهای اجرایی استان در جهت رفع آن اقدام کند.

ابراهیمی با بیان اینکه جای نقد منصفانه و متعهدانه در بسیاری از رسانه‌های مازندران خالی است، افزود:با تقویت ارتباط بین خبرنگاران و صاحبان رسانه‌های محلی و مکتوب مازندران با خبرنگاران رسانه ملی در استان می‌توانیم به تضارب آرای بیشتر و تقویت کارکرد رسانه در توسعه مازندران برسیم.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران با اعلام اینکه فضای کارکردی در حوزه‌های خبر، سیما و صدای شبکه تبرستان را بروزرسانی خواهد کرد، تصریح کرد:رسانه باید دارای پویایی، تازگی و اثربخشی بیشتری در بین جامعه برای رفع دغدغه‌ها و نیازهای جامعه داشته باشد.

ابراهیمی با بیان اینکه شبکه استانی تبرستان در جهت بیان نیازها و خواسته‌های مردم استان با بیان واقعیات و نقد منصفانه، خواسته‌های مردمی را از مسئولان واکاوی می‌کند، گفت: در صورتی که رسانه‌های استان برای تقویت شاخص‌های توسعه ای مازندران هدف مشخص و معینی داشته باشند می‌توانند آرمان شهری توسعه یافته و متوازن را برای مازندران رقم بزنند.

عباس رمدانی، نائب رئیس نظام صنفی رایانه ای کشور و رئیس انجمن صنفی رسانه‌های مجازی مازندران نیز در این نشست با اشاره به تعدد رسانه‌های مجازی در استان، از ضریب نفوذ بالای اینترنت در مازندران نسبت به کشور خبر داد و افزود:این ظرفیت بسیار در بیان کارکردهای نهادهای اجرایی و بیان دغدغه‌های مردمی اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در پیش داریم، تصریح کرد: با همکاری رسانه استانی تبرستان و همه اهالی رسانه مازندران باید کارنامه عملکرد دستگاه‌های اجرایی مازندران در 40 سال اخیر را به نحو شایسته و ابزار حرفه ای هنر به مردم بشناسانیم.

حسین قربانی، عضو هیئت رئیسه خانه مطبوعات مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه در گذشته فضای رفاقتی بین خبرنگاران، هنرمندان و برنامه‌سازان شبکه تبرستان با فعالان رسانه ای، فرهنگی و هنری مازندران برقرار نبوده است، افزود: با توجه به سبقه رسانه ای و سیاسی مدیرکل جدید صدا و سیمای مازندران انتظار می‌رود جای معرفی مطبوعات و رسانه‌های مازندران و ارتباط توامان رسانه فراگیر شبکه تبرستان با رسانه‌های محلی مازندران در استان بیشتر تقویت شود.

وی با بیان اینکه مازندران دارای فعالان رسانه ای پویا و اثرگذار برای توسعه استان است که باید از کارکرد این افراد در ارائه ایده و فکر برای روند توسعه ای مازندران کمک گرفت، تصریح کرد: توزیع و انتخاب سوژه‌های مختلف نقادانه توسعه ای استان بین خبرنگاران و برنامه‌سازان شبکه تبرستان و رسانه‌های محلی در قالب نشست‌های هم اندیشی چند جانبه می‌تواند موثر در کارکرد رسانه‌ها برای توسعه همه جانبه باشد.

محسن گرجی نوسری، فعال رسانه ای و سرپرست روزنامه‌های جام جم و جوان در مازندران نیز با اشاره به اینکه رسانه ای که نقاد نباشد تاثیر هدفمندی برای توسعه نخواهد داشت، افزود:مدیران باید از نقدهای منصفانه و هدفمند رسانه‌ها در جهت تعالی بخشی جامعه و استان استفاده کنند.

وی با تاکید بر پرداختن خبرنگاران نشریات استانی و رسانه شبکه تبرستان به گزارشات و سوژه‌های اجتماعی و فرهنگی به صورت توامان برای بیان دغدغه‌ها و نیازهای مردمی، گفت:برنامه‌های حوزه سیاسی و اقتصادی در شبکه تبرستان باید با حضور کارشناسان مطلع تری اجرا شود.

جعفر رعیت، حقوقدان و مدیر مسئول سایت خبری تحلیلی خزرتیترخبر نیز در این نشست با اعلام اینکه استعدادهای نهفته ای در بسیاری از جوانان شاغل در صدا و سیمای مازندران وجود دارد که باید فرصت های لازم به آنها جهت ارائه پیشنهادات و خلاقیت ها داده شود، افزود: باید از نخبگان،اندیشمندان و کارشناسان هر حوزه بدون توجه به نگاه سیاسی آنها استفاده شود.

وی همچنین اظهار داشت: پرداختن به مسائل و مشکلات روزمره استان باید بدون توجه به گرایش های سیاسی در سرلوحه فعالیت های رسانه ملی قرار گیرد.

یاسر قربانی، مدیر مسئول نشریه هفتگی عملگرایی و پایگاه خبری صدای طبرستان با اشاره به اینکه پیوستن رسانه‌های استان به دانش روز برای عقب نماندن از قافله توسعه و فناوری در حوزه اطلاعات و اخبار امری ضروری است، گفت: پیشنهاد می‌شود مدیر جدید شبکه تبرستان، برنامه ای را به معرفی رسانه‌های مازندران و اخبار و ستون‌های ویژه و گزارشی نشریات استان اختصاص دهد.

عادل روحی، مدیر مسئول پایگاه خبری اصلاح نیوز نیز با بیان اینکه نقد منصفانه راهگشای توسعه استان است، افزود:در گذشته به دلیل وجود مدیرغیربومی در بدنه صدا و سیما، بسیاری از آداب و رسوم و فرهنگ مازندران به درستی به مردم معرفی نشده است.

وی با بیان اینکه مدیرکل جدید صدا و سیمای مازندران واقف به استان بوده و بومی مازندران است، گفت:انتظار می‌رود برای افزایش مخاطبان شبکه تبرستان، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی به صورت متنوع تر و با حضور کارشناسان مطلع، مجرب و جوان در هر حوزه استفاده شود.

حسن رمضان زاده تیر، مدیر مسئول هفته نامه محلی دل گپ نیز با اشاره به اینکه مدیرکل صدا و سیمای مازندران نیز صاحب نشریه بوده و با مشکلات فعالان رسانه‌های مکتوب مازندران آشنا است، افزود: با تقویت اتحاد و همدلی مدیران رسانه‌های مکتوب و شبکه تبرستان، مازندران در مدار توسعه متوازن قرار خواهد گرفت.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :