آخرین عناوین

دوشنبه 17 دی 1397-8:54 کد خبر:65017

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مرگ ۶۲ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در ۹ ماهه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: تعداد ۶۲ نفر بر اثر مسموميت با قرص برنج طی ۹ ماهه سال جاری در مازندران جان خود را از دست دادند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۶۲ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۲ درصد افزایش داشت.

وی افزود: از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در استان ۳۷ نفر مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد: بر این اساس در این مدت شهرستان‌های ساری با ۱۵، بابل با ۱۰ و آمل با ۹ نفر فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده‌اند، این در حالی است که آمار مسمومیت با قرص برنج در شهرستان نور یک فوتی بوده است.

این مسئول اضافه کرد: مردادماه با ۱۲، شهریورماه با ۱۰ و تیرماه با ۸ مورد بیشترین فوتی و آبان با ۴ مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

* ضرورت اعمال تدابیر سختگیرانه برای جلوگیری از توزیع قرص برنج

عباسی با تأکید بر اعمال محدودیت‌های جدی‌تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع‌کنندگان آن و بالا بردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، خاطرنشان کرد: قرص برنج یا همان فسفید آلومینیوم از سمی‌ترین آفات شیمیایی است که با وجود ممنوعیت واردات، خرید و فروش، توسط کشاورزان برای مقابله با آفت برنج استفاده می‌شود.

وی در پایان گفت: علائم استفاده از قرص برنج که هیچ پادزهر مشخصی هم ندارد بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نمایان می‌شود و ممکن است ۶ ساعت پس از مصرف آن، مرگ اتفاق بیفتد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :