آخرین عناوین

پنجشنبه 20 دی 1397-16:16 کد خبر:65111

مدیرکل هواشناسی مازندران خبر داد:

خروج سامانه بارشی از آسمان مازندران/بارش شدید برف در محور کیاسر

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: سامانه بارشی که از نیمه‌شب گذشته وارد مازندران شده به‌تدریج از اواخر امروز از آسمان مازندران خارج می‌شود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس،سیدمحمدرضا رضوی اظهار کرد: از نیمه‌شب گذشته با نفوذ سامانه بارشی شاهد بارندگی و وزش باد در آسمان مازندران بودیم.

وی افزود: بیشترین بارش طی این مدت از بورخانی لفور سوادکوه ۵۰، گلوگاه ۲۳، نوشهر ۱۸ و بابلسر ۱۷ میلی‌متر و بیشترین برف در ایستگاه‌های هواشناسی از کیاسر به میزان ۱۰ سانتی‌متر به ثبت رسیده است و در حال حاضر نیز شاهد بارش شدید برف در محور کیاسر هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه انتظار داریم بعدازظهر امروز از ناپایداری و بارش‌ها کاسته شود، اضافه کرد: فردا تا روز یک‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم است و عمدتاً صاف تا نیمه‌ابری و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای با احتمال مه صبحگاهی خواهد بود.

رضوی تصریح کرد: براساس نقشه‌های امروز هواشناسی از روز دوشنبه شاهد بارش‌هایی در آسمان مازندران خواهیم بود که درباره جزئیات آن در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی یادآور شد: بیشینه دمای هوای روز گذشته مربوط به پل‌سفید با ۲۰ درجه و صبح امروز کمینه دمای هوا مربوط به بلده با ۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: امروز با توجه به نفوذ سامانه بارشی شاهد کاهش دمای هوا نسبت به روزهای قبل هستیم و از فردا تا روز یک‌شنبه مجددا حداکثر دمای روزانه افزایش نسبی پیدا می‌کند.

رضوی درباره وضعیت دریای مازندران گفت: از بامداد پنج‌شنبه تا عصر جمعه دریا به‌صورت مواج و طوفانی خواهد بود که توصیه به فعالان دریایی این است از فعالیت در دریا خودداری کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :