آخرین عناوین

شنبه 24 فروردين 1398-12:48 کد خبر:66789

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خبر داد:

پلمپ معدن شن و ماسه پهنه‌کلای ساری/ بازداشت مدیران متخلف

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از پلمپ معدن شن و ماسه روستای پهنه کلای ساری خبر داد و گفت: در این زمینه مدیران مرتبط با موضوع، بازداشت شدند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، سیدیونس حسینی‌عالمی درباره پرونده برداشت غیرمجاز شن و ماسه معدن پهنه‌کلای ساری اظهار داشت: پاییز سال گذشته گزارشی مبنی بر فعالیت یک معدن شن و ماسه بدون رعایت مقررات، اضافه برداشت، برداشت غیراصولی، تخریب منابع طبیعی و محیط زیست در روستای پهنه‌کلای ساری به دادستانی مرکز استان مازندران واصل شده است.

وی با بیان اینکه در پی وصول این گزارش، دادستانی مرکز استان موضوع را از مراجع ذیربط از جمله منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، سازمان صمت و محیط زیست استعلام کرد و در نتیجه این استعلامات، تخلفات محرز شد، افزود: با حضور اعضای دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری مازندران و معاونان دادستان همچنین ادارات ذیربط بازدید از محل مذکور انجام و ضمن دستور پلمپ معدن، پرونده قضایی نیز با چند عنوان اتهامی در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تشکیل شده است.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری استان مازندران ادامه داد: در این زمینه مدیران مرتبط با موضوع، بازداشت شدند و پرونده در یکی از شعبه‌های دادسرا در حال رسیدگی قضایی است.

حسینی‌عالمی یادآور شد: مدیر یکی از سازمان‌های ذیربط در این پرونده نیز که در سال 1371 نسبت به اعطای مجوز اقدام کرده بود، توسط دستگاه امنیتی شناسایی و احضار شده است.

وی یادآور شد: طی روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی درباره برداشت غیرمجاز شن و ماسه در روستای پهنه‌کلای ساری منتشر شده بود که این تصاویر مربوط به سال گذشته بوده است.

پیگیری پرونده قطع درختان در عباس‌آباد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در ادامه از پیگیری پرونده قطع درختان منطقه زریت ماشال‌آباد شهرستان عباس‌آباد و برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان این پرونده خبر داد و اظهار کرد: طی چند روز گذشته هشت اصله درخت در منطقه زریت ماشال‌آباد قطع شد که متخلفان به محض اطلاع از حضور ماموران منابع طبیعی از صحنه گریختند.

وی افزود: با دستور دادستان شهرستان عباس‌آباد، به منظور شناسایی متخلفان، چوب‌آلات در منطقه مذکور به صورت نامحسوس تحت مراقبت قرار گرفت که به علت عدم شناسایی متخلفان و جلوگیری از حیف و میل شدن و سوءاستفاده سایر متخلفان، بخشی از چوب‌آلات تبدیلی توسط ماموران منابع طبیعی از متخلفان ضبط و به محوطه منابع طبیعی منتقل شده است.

حسینی‌عالمی ادامه داد: تحقیقات برای شناسایی متخلفان از طریق مراجع قضایی و نیروهای منابع طبیعی ادامه دارد.

وی یادآور شد: در حوزه منابع طبیعی طی چند روز اخیر، تعداد 68 الوار و میانگین 50 اصله کاتین توسکا و سایر گونه‌های جنگلی طی عملیات مختلف در شهرستان عباس‌آباد کشف شده است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :