آخرین عناوین

يکشنبه 13 مرداد 1398-21:7 کد خبر:67981

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

کاهش درگیری سه ماه امسال در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۶ هزار و ۱۹۴ نفر سه ماه امسال در مازندران به علت درگیری معاینه شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد کاهش داشت.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی مازندران، علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران آمار معاینات انجام شده سه ماه امسال را ۶ هزار ۱۹۴ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد کاهش داشت. 

وی با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده ۴ هزار ۶۵ نفر مرد و بقیه زن هستند، افزود: بیشترین درگیری به ترتیب مربوط به شهر‌های ساری با عدد هزار ۳۵۸، بابل با عدد ۷۶۲ و آمل با عدد ۶۴۲ نفر و کمترین موارد درگیری در شهر عباس آباد با عدد ۸۲ نفر ثبت شده است.  

عباسی گفت: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، خرداد با دو هزار ۱۶۰، اردیبهشت با دو هزار ۱۳۹، فروردین با هزار ۸۹۵ نفر به ترتیب بیشترین مورد نزاع گزارش شده است.  

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.  

او یکی از دلایل بالا بودن آمار درگیری را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و افزود: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفت و گو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :