آخرین عناوین

چهارشنبه 16 مرداد 1398-19:2 کد خبر:68005

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

عابران پیاده در صدر فوتی‌های تصادفات مازندران

حوادث رانندگی از موضوعاتی اجتماعی بوده که متاسفانه در مازندران عابران پیاده را همواره به کام مرگ کشانده است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، مازندران استانی با بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر جمعیت در ایام هفته و 10 میلیون جمعیت در روزهای پایانی هفته است، این استان گردشگرپذیر به واسطه نزدیکی شهرهای آن از یکدیگر همواره شاهد ترافیک سنگینی در مبادی ورودی شهرها می‌شود.

ترافیک شدید و گاها غیرقابل تحمل در ورودی و درون شهرهای استان خصوصا غرب مازندران سبب حوادث و بحران‌های ترافیکی متعددی می‌شود به گونه ای که بر اساس اعلام مسئولان امر، فوتی‌های تصادفات رانندگی در درون شهرهای استان از افزایش 30 درصدی نسبت به سال قبل آن برخوردار بوده است.

از سویی این ترافیک در کمربندی‌های شهرهای استان نیز حادث و سبب حوادث بد جاده ای نیز شده است که بسیاری از ساکنان استان‌های شمالی را با مشکلاتی مواجه کرده است.

علی عباسی، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تایید این موضوع گفت: در سه ماه نخست امسال، 61 نفر عابر پیاده که 47 نفر از آنها مرد و مابقی زن بودند، در حوادث رانندگی استان کشته شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشت.

وی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در سه ماه امسال را 163 نفر اعلام کرد و افزود: 37 درصد کل تلفات حوادث رانندگی سه ماه امسال عابرین پیاده بودند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :