آخرین عناوین

يکشنبه 3 شهريور 1398-19:28 کد خبر:69059

معاون آب و فاضلاب مازندران اعلام کرد:

۱۵ درصد شهروندان مازندران از سیستم فاضلاب شهری بهره مند هستند

معاون آب و فاضلاب مازندران گفت: ۱۵ درصد شهروندان استان در هشت شهر از مزایای سیستم فاضلاب بهداشتی بهره مند هستند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی آبفای شهری مازندران، محمد یزدان پناه ظهر یکشنبه در آیین افتتاح پروژه اصلاح شبکه آبرسانی در طالش محله کتالم گفت: در یک نگاه کلی ۲۰ میلیارد تومان کل سرمایه گذاری تامین آب در استان مازندران بوده و اجرای خطوط انتقال و محوطه سازی و ... انجام خواهد شد.

وی افزود: عمده تامین آب در این حوزه از سد تامین می شود و در استان مازندران در تامین آب از رودخانه ها فقیر هستیم که نامعقول است.

وی تصریح کرد: مازندران با پتانسیل آبی نباید از آب های زیر زمینی استفاده کند و ۱۵ درصد تامین آب از تصفیه خانه و ۸۰ درصد از چاه است.

معاون آبفار استان مازندران گفت: تصفیه خانه به ظرفیت ۴۵۰ لیتر در ثانیه داریم و برای اصلاح شبکه در منطقه سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه دولت در تامین منابع مالی وضعیت مناسبی ندارد خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری از محل اعتبارات مصوبه تبصره ۳ شهرداری و شورای اسلامی کتالم و ساداتشهر است

وی افزود: در بخش توسعه شبکه اعتبارات در استان مازندران صفر است و از محل تبصره ۳ برای منابع هزینه می شود.

یزدان پناه گفت: در قالب طرح مجتمع شماره یک آبرسانی غرب استان سد میزان آب رودخانه ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ در وزارت نیرو تصویب شده که گام اساسی است.

وی تصریح کرد: میزان آب تصفیه خانه در منطقه دو هزار ۱۷۰۰ لیتر در ثانیه دیده شده و مخازن ذخیره ۶۳  هزار متر مکعب دیده شده و ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه به آن اضافه می شود.

معاون آبفار استان مازندران گفت: ۳۳ میلیون متر مکعب در سال نیاز آبی این حوزه است که ظرفیت ۱۶۰۰ لیتر در ثانیه دارد.

وی با بیان اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب در رامسر نیازمند پروژه طرح زیر ساختاری فاضلاب شهری است تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب جهت تامین زمین اقدام کرده و باید شهروندان را با ضرورت اجرای طرح آشنا کنیم که این طرح عملیاتی سود.

وی افزود: سطح بهره مندی فاضلاب توسط شهروندان در ۲۰ سال اخیر دچار عقب ماندگی هستیم.

وی افزود: در مدیریت مصرف ۸۰ درصد از آب های زیر زمینی استفاده می شود که قابل قبول نیست.

یزدان پناه گفت: ۱۵ درصد شهروندان در ۸ شهر مازندران از فاضلاب شهری استفاده می کنند و عدم اجرای طرح فاضلاب سبب خطرات زیست محیطی و جمع شدن فاضلاب در منابع زیر زمینی می شود.

وی افزود: طرح فاضلاب آماده و بازنگری شده و شامل شهرهای رامسر کتالم و ساداتشهر است که باید عملیاتی شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :