آخرین عناوین

سه شنبه 2 مهر 1398-15:58 کد خبر:69272

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

۲۸۸ نفر امسال براثر تصادفات در مازندران جان باختند

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از افزایش ۱۰ درصدی شمار تلفات حوادث رانندگی در استان خبر داد و گفت: امسال ۲۸۸ نفر در تصادفات جان باختند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار داشت: در پنج  ماهه امسال تعداد ۲۸۸ نفر شامل ۲۲۱مرد و مابقی زن بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.

عباسی با بیان اینکه در محور درون شهری شاهد افزایش آمار ۴۴ درصدی بودیم ،تصریح کرد: جاده های برون شهری و راه روستایی با کاهش یک مورد فوتی ثبت شده است و بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با ۴۹ ،  بابل با ۴۶و آمل با ۳۷مورد بیشترین و شهرستان رامسر با ۲ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی ثبت شده است.

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۱۰۳نفر از افراد عابرین پیاده ، ۶۱ نفر سر نشین ، ۵۵نفر موتور سوار ،۶۰ نفر راننده و ۹ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در پنج ماه امسال، هفت هزار و ۴۷۲ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد کاهش داشت.

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :