آخرین عناوین

چهارشنبه 3 مهر 1398-21:33 کد خبر:69282

مدیر امور آب و فاضلاب شهری ساری خبر داد:

2300 متر خط انتقال آب احداث و وارد مدار شد

مدیر امور آبفاشهری ساری گفت: در راستای  بهبود کیفیت و تقویت آب شرب مشترکین مناطق شرقی این شهر 2300 متر خط انتقال آب احداث و وارد مدار بهره برداری شد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی آبفاشهری مازندران، مدیر امور آب و فاضلاب شهری ساری گفت: در راستای  بهبود کیفیت و تقویت آب شرب مشترکین مناطق شرقی این شهر 2300 متر خط انتقال آب احداث و وارد مدار بهره برداری شد.

وی افزود:اجرای طرح  خط انتقال سد شهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرام به منطقه شرق ساری و مسکن مهر شقایق  با هدف بهره مندی مشترکین از آب شرب با کیفیت و مطلوب تر از سال 1396 در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

بهزاد برارزاده با بیان اینکه فاز اول این طرح در ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) جنب ریل راه آهن از ابتدای پل کابلی تا کوچه شهید نادمیان 2300 متر خط انتقال 400 میلی متری از جنس چدن داکتیل در نیمه اول شهریور امسال به اتمام و در ایام دهه اول محرم به بهره برداری رسید، تصریح کرد: این طرح طی 24 ماه انجام شد که با اجرای آن در مجموع حدود 7هزار مشترک از بلوار امام رضا(ع) تا عبور سمسکنده  و خیابانها و کوچه های منشعب طول مسیر علاوه بر بهره مندی از آب سد شهید رجایی وتصفیه خانه آب سلیم بهرام از فشار آب کافی و مناسب برخوردار شدند.

مدیر امور آبفای ساری با بیان اینکه به دلیل تراکم جمعیت در منطقه شرق شهر، مشترکین در پیک مصرف و ایام تابستان با کمبود آب مواجه می شدند، اظهار داشت: با اجرای این طرح فشار آب منطقه از 3/0 (سه دهم) اتمسفر به 5/1 (یک و نیم) اتمسفر افزایش یافت.

برارزاده اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح در مرحله اول را 37 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان  و تصریح کرد: برای ادامه اجرای این طرح تا بیمارستان سوانح و سوختگی زارع به طول 1500 متر با توجه به افزایش قیمتها و آسفالتی بودن مسیر و موانع موجود به 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیر امور آبفاشهری ساری ضمن قدردانی از همراهی مشترکین در اجرای این طرح ، نیاز آبی مشترکین این شهر را 1500 لیتر در ثانیه دانست و افزود: به منظور رفع این کمبود تامین آب به میزان  1000 لیتر در ثانیه از منابع زیرزمینی چاه ها و 500 لیتر در ثانیه نیز از سد شهید رجایی و تصفیه خانه سلیم بهرام از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت که درحال حاضر 700 لیتر در ثانیه تحویلی از سدشهید رجایی  افزایش یافت که تقریبا نصف آب شرب مورد نیاز شهر ساری می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد، در سال آینده تمامی آب شرب مورد نیاز شهروندان ساروی از سد شهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرام تامین شود و چاه های سطح شهر درحالت  آماده به کار قرار خواهند گرفت تا در مواقع ضروری از آنها استفاده شود.

گفتنی است امور آب و فاضلاب شهری ساری با تحت پوشش قرار دادن مناطق مرکزی، هولار، محمدآباد و کیلاسر در مجموع در حدود 82 هزار مشترک آب دارد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :