آخرین عناوین

چهارشنبه 10 مهر 1398-14:33 کد خبر:69350

سه هکتار از عرصه های جنگلی یکی از زیباترین ارتفاعات مازندران در آتش سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان چالوس گفت: در جریان آتش سوزی روز گذشته حدود سه هکتار از عرصه های جنگلی در ارتفاعات پلاکود سر مرزن آباد در آتش سوخت.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس روز چهارشنبه  گفت: در جریان آتش سوزی روز گذشته حدود سه هکتار از عرصه های جنگلی در ارتفاعات پلاکود سر مرزن آباد در آتش سوخت.

مهرداد خزایی پول افزود: با وجود سخت گذر بودن مسیر و محل آتش سوزی، نیروی منابع طبیعی ، امدادی و مردمی به محل حادثه اعزام شدند و توانستند این آتش سوزی را تا بامداد امروز کاملا مهار و خاموش کنند.

وی شکارچیان را عامل احتمالی بروز این آتش سوزی معرفی کرد و گفت : این آتش سوزی سطحی بوده و  در منطقه نیمه مشجر ارتفاعات روی داد و بیشتر به پوشش گیاهی و درختچه های جنگلی منطقه خسارت وارد کرد.

سیزده شهریور امسال هم حدود ۲ هکتار از جنگل های منطقه کوهستانی مرزن آباد شهرستان چالوس در ارتفاع حدود ۵۰۰ متری از سطح دریا دچار آتش سوزی شده بود.

درختان جنگل های منطقه مرزن آباد چالوس عموما از گونه سرو نقره ای ، زربین بلوط ، افرا و ممرز هستند.

حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس ۱۶۱ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۹ هزار هکتار آن جنگل و ۵۳ هزار هکتار مرتع است. مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات این منطقه نیز در حدود ۲۹ هزار هکتار برآورد می شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :