آخرین عناوین

سه شنبه 19 آذر 1398-16:58 کد خبر:69789

رئیس شبکه بهداشت آمل خبر داد:

مرگ ثابت شده‌ای از آنفلوانزا در آمل اعلام نشد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل گفت: هر مرگ مشکوک نمونه گیری و به وزارتخانه ارسال می شود، اما هنوز هیچ مرگی در آمل به علت بیماری آنفلوانزا تایید نشده است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از بلاغ، فرامرز اکبری با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مرگ ثابت شده از ویروس آنفلوانزا در آمل اعلام نشده است، اظهار کرد: هر مرگ مشکوک نمونه گیری و به وزارتخانه ارسال می شود، اما هنوز هیچ مرگی در آمل به علت بیماری آنفلوانزا تایید نشده است.

وی با بیان اینکه آنفلوانزا در کل کشور اپیدمی شده است، عنوان کرد: در شهرستان آمل نیز همین‌گونه است و امیدواریم به سمت کاهش این بیماری برویم، البته موارد بیماری در سطح شهر کنترل شده است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل در ادامه تصریح کرد: این بیماران در سه بیمارستان دولتی و یک بیمارستان خصوصی تحت درمان هستند، برای بیماران بستری مشکل دارویی نداریم و بیماران سرپایی نیز تحت پوشش دارو ها قرار گرفتند.

وی آمل را در پیک بیماری آنفلوانزا خواند و تاکید کرد: همه افراد به ویژه افراد سالمند و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند در معرض این بیماری هستند، کودکان نیز در خطر بالایی قرار دارد.

اکبری خاطرنشان کرد: شهروندان موارد کلی بهداشتی را رعایت و در زمان عطسه از دستمال استفاده و دست هایشان را بشورند و حدالامکان از روبوسی و دست دادن با دیگران خودداری کنند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل در پایان یادآور شد: اگر کسی دچار تب شد ابتدا در دو سه روز ابتدایی استراحت کند و اگر تداوم پیدا کرد حتماً به پزشک مراجعه کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :