آخرین عناوین

دوشنبه 23 دی 1398-17:31 کد خبر:71051

رئیس دادگستری چالوس اعلام کرد:

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در چالوس

رئیس دادگستری چالوس از تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، علی ادبی فیروزجایی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از وظایف دادگستری حل مشکلات مردم در چارچوب قانون است و نباید اشخاص بلاتکلیف بمانند، اظهار کرد: اولویت نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به مردم است و ما خدمت به مردم را در همین راستا تعریف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه رفع اطاله دادرسی از اولویت‌های ما است، افزود: ما ناهنجاری‌های زیادی در جامعه داریم و همین امر سبب تشکیل پرونده‌های دادگستری و طولانی شدن آن می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان چالوس عنوان کرد: حل و فصل مشکلات مردم و تسریع در رسیدگی یکی از اوصاف است که این خود موجب اجرای عدالت در جامعه است و مردم طعم شیرین عدالت را می‌چشند.

وی تکریم ارباب رجوع را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: کراممت را خداوند به انسان داد و ما باید کرامت انسان‌ها را در طرز برخورد، نگاه، کلام و... حفظ کنیم.

این مسئول ابراز کرد: حقوق شهروندان، حقوق حاکمیت و بیت المال برای ما بسیار مهم است و خودمان را حافظ اینها می‌دانیم و باید به شدت مورد حفاظت قرار بگیرد و هر کسی که مسئولیتی دارد باید این موارد را حفظ کند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق شهروندان و مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گرانی‌ها و امثالهم مد نظر ما قرار دارد، افزود: برای موضوعات چالش‌های فرهنگی برنامه داریم و باید کارهای فرهنگی صورت بگیرد و از آنجایی که چالوس یک شهر گردشگری است بنابراین باید حقوق شهروندان بومی مورد حفاظت قرار گرفته و هنجارشکنی صورت نگیرد.

ادبی فیروزجایی اظهار کرد: در کنار مزایای گردشگری بودن شهرستان چالوس، مشکلاتی هم در بحث افزایش نرخ کالاها وجود دارد به طوری که اختلاف نرخ کالاها در ابتدا و انتهای هفته کاملاً مشهود است و در این زمینه تدابیر لازم صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه موافقت مجازات جایگزین زندان هستم، تصریح کرد: جایگزینی حبس به شکل ضابطه‌مند انجام می‌شود و تا جایی که امکان دارد باید از حبس و بازداشت افراد جلوگیری شود و اصل اول ما اصلاح مجرم است چرا که به نظر می‌رسد زندان‌ها نتوانستند در بحث اصلاح مجرم موفقیت لازم را به دست بیاورند.

رئیس دادگستری شهرستان چالوس درباره رسیدگی به تخلفات احتمالی در زمینه انتخابات؛ گفت: در این زمینه شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در شهرستان چالوس تشکیل دادیم ولی رویکرد ما پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی است چون معتقدیم نباید اصلاً اجازه دهیم که جرم و تخلف انتخاباتی رخ دهد و تذکرات لازم در این‌باره داده شده است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :