آخرین عناوین

شنبه 3 اسفند 1398-23:40 کد خبر:74396

آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای مقابله با ویروس کرونا

رییس دانشگاه عوم پزشکی مازندران از آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رییس دانشگاه عوم پزشکی مازندران بر رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد.

براساس این گزارش، سید عباس موسوی رییس دانشگاه عوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بیماران بستری مشکوک به ویروس کرونا ، بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایشات، وضعیت آنها به مردم اعلام می شود، افزود: هر فردی که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا باشد تحت نظر قرار می گیرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، که در جلسه مشترک با مدیران شبکه و روسای مراکز درمانی دولتی و خصوصی مازندران، با اشاره به وجود شرایط فعلی در کشور و چند مورد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا، بر اتخاد تمهیدات لازم، در کنترل و پیشگیری از این ویروس، تاکید کرد.

وی افزود: مردم نگران نباشند، به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H۱N۱ که پاییز امسال آن را کنترل کردیم، کمتر است. ضمن اینکه هنوز با مواردی از بیماری ضعیف تر از آنفلوانزای B در کشور مواجهیم و بیشتر بیماران تنفسی از این نوع است.

وی با اشاره به این مطلب که ویروس کرونا برای بیماران مزمن از جمله دیابتی ها، بیماران قلبی، افراد دارای عفونت مزمن و نقص ایمنی می‌تواند خطرناک باشد، گفت: مهم این است که مردم اصول بهداشتی مانند شست و شوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک را هنگام بیماری رعایت کنند.

رییس دانشگاه عوم پزشکی مازندران افزود: آمارهایی که برخی در مورد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام می کنند، صحیح نیست و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران صادقانه هر موردی از کروناویروس را که اثبات شود، به مردم اعلام می کنند.

موسوی از تشکیل کارگروه مقابله با ویروس کرونا خبر داد و افزود: این کارگروه که برای اطلاع رسانی تشکیل شده است، وظیفه دارد اطلاعات دقیق بدهند و در این راستا آموزش‌های مورد نیاز به مردم ارائه می‌شود و با اقدامات بهداشتی، می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

وی از تمامی اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیمای استان خواست تا در مسیر آموزش همگانی برای پیشگیری از شیوع این بیماری تلاش کنند و در این زمینه با دانشگاه علوم پزشکی مازندران همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای مقابله با ویروس کرونا ، در این خصوص خاطرنشان کرد: بیمارستان های رازی قائمشهر ، خاتم الانبیا بهشهر، امام خمینی آمل و امام خامنه عباس آباد به عنوان بیمارستانهای منتخب جهت درمان بیماران مشکوک ، محتمل و قطعی کرونا ویروس انتخاب شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان ایجاد ترس و وحشت را مانع تصمیم گیری درست و منطقی دانست و اظهار داشت: در این راستا تمهیداتی اندیشیده می شود تا از سواستفاده احتمالی شرکت ها در ارایه لوازم حفاظتی جلوگیری شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :