آخرین عناوین

يکشنبه 25 اسفند 1398-20:28 کد خبر:75730

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد:

کشف کلاهبرداری میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی و دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در این استان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سیدمحمود میرفیضی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری اینترنتی با شیوه فیشینگ (درگاه جعلی بانک) موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت و با هماهنگی قضائی، کارآگاهان پلیس فتا متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

میرفیضی با اشاره به کشف ۵۷ قطعه سیم کارت تلفن همراه از مخفیگاه متهم، تصریح کرد: متهم با طراحی درگاه‌های جعلی ضمن دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران، از آنان کلاهبرداری می‌کرد.

میرفیضی با بیان این که متهم تاکنون به کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی از حساب بانکی افراد مختلف اعتراف کرد، اظهار داشت: در بررسی به عمل آمده از ربات تلگرامی طراحی شده توسط متهم، اطلاعات بانکی ۶۲۳ نفر از مشتریان بانک‌ها که وی به آن دسترسی داشت، شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که امروزه بسیاری از برنامه‌های غیرمجاز که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است، به کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو از طریق این نرم افزارها کاربران را به درگاه‌های جعلی کشانده و اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :