آخرین عناوین

پنجشنبه 6 شهريور 1393-19:42 کد خبر:782

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خبر داد:

برخورداری 263 روستای مازندران از نعمت برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: در یک سال گذشته 17 روستا به شبکه توزیع برق پیوستند که با این آمار تعداد روستاهای برخوردار از برق در حوزه برق مازندران به 263 روستا رسید.


 به گزارش خزرخبر و به نقل از فارس، منوچهر جعفری در مراسم افتتاح نمایندگی امور توزیع برق زرگر شهر بابل اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون 42 میلیارد تومان برای احداث زیر ساخت توسعه، اصلاح، بهینه‌سازی، ریل خطوط، برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی، برق روستایی، تامین برق چاه‌های کشاورزی و مرمت روستایی هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه 242 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 129 کیلومتر شبکه فشار متوسط  احداث شد، افزود: هزار و 158 دستگاه ترانس توزیع با مجموع ظرفیت 99 هزار و 455 والت آمپر، ترانس نصب شد و 52 هزار و 605 مشترک به تعداد مشترکان افزوده شد که از این تعداد 25 هزار و 513 مشترک شهری، 36 هزار و 304 مشترک روستایی و 788 مشترک صنعتی به تعداد مشترکان افزوده شد.

جعفری بیان کرد: در یک سال گذشته 17 روستا به شبکه توزیع برق پیوستند که با این آمار تعداد روستاهای برخوردار از برق در حوزه برق مازندران به 263 روستا رسیده است.

این مسئول تصریح کرد: طی 20 سال اخیر نرخ رشد مشترکان از 11 درصد تجاوز نکرده اما امسال این نرخ به 30 درصد رشد رسیده است که اگر زیر ساخت‌ها فراهم نشود در سال آینده با قطعی برق مواجه خواهیم شد.

وی خواستار احداث سریع‌تر ساختمان اداری مرکز توزیع برق زرگر شهر بخش لاله‌آباد شد و اذعان کرد: زمین مورد نیاز این مرکز از سوی خیران اهدا شده است که در پروسه زمانی یک سال به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: شهرستان بابل در دو حوزه با چالش‌هایی مواجه بوده که یکی قطع برق بابل در دو مرحله در منطقه بالادست و دیگری فراهم نبودن زیرساخت‌های مورد نیاز است.

جعفری تصریح کرد: قطع برق بابل در دو مرحله، آمل در دو مرحله و مشکل ترانس 400 نکا از جمله مشکلات شرکت توزیع برق مازندران است که برای رفع آن نیازمند اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان هستیم. 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :