آخرین عناوین

سه شنبه 30 ارديبهشت 1399-20:36 کد خبر:79163

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

تعداد مبتلایان به کرونا در مازندران همچنان دورقمی است/ ضرورت رعایت موارد پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 57 بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بستری شدند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، حدود سه ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، ویروسی که این روزها تمام جهان را درگیر خود کرد.

استان مازندران از روزهای ابتدایی اسفند بعد از استان‌های گیلان و قم درگیر بیماری شد در برهه‌ای از زمان در وضعیت قرمز قرار گرفت که در این‌باره سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 57 بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد 77 نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون 267 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مسئول تصریح کرد: «فاصله‌گذاری اجتماعی» مانند فاصله گرفتن حداقل یک تا دو متری از افراد، پرهیز از ازدحام، نداشتن تماس فیزیکی غیرضروری با دیگران و سایر موارد پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی به‌عنوان اقدامات مهم و الزامی در راستای ایمنی افراد و حفظ سلامت جامعه ، رعایت شود.

موسی افزود: واکسیناسیون کودکان را در دوران کرونا فراموش نکنید و یا به تأخیر نیفتد و چنانچه به دلیل ملاحظات مربوط به همه گیری  کرونا، خانواده ها برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه نکرده اند هرچه سریعتر  در این خصوص اقدام نمایند.

موسوی در پایان هشدار داد: همه مردم باید بدانیم خطر ابتلا به کرونا جدی است و همه باید این هشدار را جدی بگیرند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :