آخرین عناوین

چهارشنبه 19 شهريور 1399-16:3 کد خبر:82722

جدیدترین آمار کرونا در مازندران:

از ادامه دردسرهای کرونایی تا اوج‌گیری دوباره موارد ابتلا

شبانه‌روز گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل 134 مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد 681 بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، در حالی هفتمین ماه از شیوع ویروس کرونا در مازندران سپری می‌شود که مازندران همچنان در وضعیت قرمز کرونایی دست و پنجه نرم می‌کند.

از نیمه دوم تیر ماه امسال مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت و طی این مدت همچنان این استان شرایط قرمز کرونایی را تجربه می‌کند.

طی هفته‌های گذشته آمار موارد ابتلا و بستری در استان در حال طی کردن در سراشیبی بود ولی متاسفانه باحضور مسافران این شرایط تداوم نیافت و همچنان نگرانی‌ها در ارتباط با وضعیت نگران‌کننده بیماری در استان مازندران وجود دارد.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۰۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۰۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری بوده که از این تعداد ۱۴۸ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یکی از ضرورت‌هایی است که باید به صورت جدی در شرایط کنونی به آن توجه کرد.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمار جدید بستری و ۱۳ بیمار هم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: همچنین ۴۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۳۴ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۶۸۱ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :