آخرین عناوین

چهارشنبه 26 شهريور 1399-20:52 کد خبر:82781

شهردار آمل خبر داد:

حل مشکل چندین ساله زباله در آمل

شهردار آمل گفت: با اراده به وجود آمده به زودی مشکل چندین ساله زباله در شهرستان رفع می شود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از مهر، سید حمید هاشمی در حاشیه بازدید از زمین جایگزین زباله آمل گفت: پیگیری‌ها و هماهنگی‌های خوبی صورت گرفت،اعتبارات خوبی در راه آمل هست،خوشبختانه همه در سطح استان و کشور پای کار هستند تا این معضل در شهرستان برطرف شود.

هاشمی با اشاره به اینکه پیمانکار تولید و راه اندازی خط پردازش زباله به مرحله عقد قرارداد رسید، افزود: امیدواریم با اراده‌ای که به وجود آمده بزودی شاهد اتفاقات خوب به منظور رفع مشکل چندین ساله زباله در آمل باشیم.

وی تاکید کرد: این هماهنگی‌ها و بازدیدها باحضور همه مدیران کل انجام شد تا تصمیمی واحد با رعایت همه شرایط و قوانین در کمترین زمان ممکن اتفاق بیافتد و یک زمین برای ساماندهی معضل زباله آمل نهایی شده و به شهرداری آمل واگذار شود.

شهردار آمل تصریح کرد: زمین جدید زباله آمل به هیچ وجه برای دپوی زباله نخواهد بود و در آن از فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا برای رفع معضل زباله نظیر بیوگاز، هازن و زباله سوز استفاده خواهد شد.

محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران نیز افزود: در پی فراخوان شهرداری آمل برای جذب سرمایه گذار یا صاحب تکنولوژی، نهایتاً دو شرکت به مرحله نهایی راه یافتند که با بررسی توانایی‌های علمی و مالی و نوع فناوری این شرکتها در سازمان شهرداری‌های کشور و با حضور کارشناسان سازمان محیط زیست کشور و شهرداری آمل، نهایتاً یک شرکت با تکنولوژی بیوگاز برای تبدیل زباله‌های آمل به گاز و برق انتخاب شد و با قول مساعدت حمایت قابل توجه مالی از طرف دولت و همدلی ایجاد شده بین دستگاه‌ها برای انجام این کار امید می‌رود معضل زباله آمل که بیش از ۵۰ سال است که مردم و محیط زیست این منطقه را آزار می‌دهد به امید خدا در مسیر رفع مشکل و تولید انرژی پاک قرار گیرد.

پس از جلسه شهردار آمل و رئیس شورای اسلامی شهر با دادستان مرکز استان در خصوص تعیین تکلیف زمین جایگزین زباله آمل؛ بازدید میدانی عرصه جدید با حضور مدیران استانی و شهرستانی، منابع‌ طبیعی، حفاظت‌ محیط‌ زیست، آب‌ منطقه‌ای، صنعت‌ معدن‌ تجارت، فرماندار و معاونین، رئیس شورای‌ شهر، شهردار و مدیران شهرداری آمل انجام شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :