آخرین عناوین

يکشنبه 6 مهر 1399-9:46 کد خبر:83843

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

آغاز توزیع واکسن آنفلوآنزا در مازندران/ توزیع داروخانه‌ای واکسن در نوبت آینده

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: توزیع واکسن آنفلوآنزا در مازندران آغاز شده است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، قاسم اویس امروز درباره چگونگی توزیع واکسن آنفلوآنزا در مازندران با اعلام اینکه توزیع واکسن آنفلوآنزا آغاز شده است، اظهار کرد: در چند مرحله تا سقف ۳ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن آنفلوآنزا در اختیار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار می‌گیرد و به‌ صورت رایگان به زنان باردار، بیماران خاص، صعب‌العلاج و مزمن، کادر بهداشت و درمان استان، سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها تلقیح خواهد شد.

وی افزود:واکسنی که تحویل می‌شود باید مصارف آن با هماهنگی معاونت های غذا و دارو و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ثبت کد ملی مصرف‌کننده و UID واکسن در سامانه‌ای که با هماهنگی مراکز مسئول تعیین می‌شود صورت ‌گیرد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد:واکسن مورد نیاز نیروهای نظامی، انتظامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز قرار است توسط سازمان غذا و دارو کشور به صورت جداگانه تامین و توزیع شود.

اویس خاطرنشان کرد: در نوبت بعد واکسن آنفلوآنزا طی روزهای آتی بین داروخانه‌ها توزیع خواهد شد که با ثبت کدملی ارائه خواهد شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :